Dinimiz İslam

Yolcuların, Yola Çıkacakların Okuyabileceği Dualar Nelerdir?

yola çıkacakların okuması gerek dua nelerdir

Sevgili duslerkulup.com takipçilerimiz, bugün sizlere yararlı bir makale daha sunacağım. Hayatımız’ın her anında dinimizi yaşamalıyız. Dinimizi yaşarken Allah’ın ayet-i kerimelerini ağzımızdan düşürmemeliyiz. Bizlerin yanında olan Allah’ın isimleridir, ayetleridir. Yolculuğa çıkarken kaza beladan korunmak için, tehlikelerden uzak kalmak için Ayet’el Kursi’yi okuyabilirsiniz. Hz Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuştur; “Her kim evden çıkmadan Ayetel Kürsi’yi okursa, dönünceye kadar her türlü kötülükten uzak kalır.”

Ayet’el Kursi’nin Kâbe imamı Sudais tarafından okunuşu: 

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

https://www.youtube.com/watch?v=oc1Ar9C7eqU

Yola çıkarken “Bismillah, tevekkeltü alellah, La havle vela kuvvete illa billah” diyen kişiler tehlikelerden korunur, her türlü sorundan uzak kalır.

Peygamberimiz yolculuğa çıktığı zaman şu sureleri okurdu; “Kafirun, İhlas, Nasr, Nas ve Felak suresi” Bu sureler okunurken hem başında, hem sonunda besmele çekmek gerekir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>