Yolcuların, Yola Çıkacakların Okuyabileceği Dualar Nelerdir?

2crmsqx Yolcuların, Yola Çıkacakların Okuyabileceği Dualar Nelerdir?

Sevgili duslerkulup.com takipçilerimiz, bugün sizlere yararlı bir makale daha sunacağım. Hayatımız’ın her anında dinimizi yaşamalıyız. Dinimizi yaşarken Allah’ın ayet-i kerimelerini ağzımızdan düşürmemeliyiz. Bizlerin yanında olan Allah’ın isimleridir, ayetleridir. Yolculuğa çıkarken kaza beladan korunmak için, tehlikelerden uzak kalmak için Ayet’el Kursi’yi okuyabilirsiniz. Hz Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuştur; “Her kim evden çıkmadan Ayetel Kürsi’yi okursa, dönünceye kadar her türlü kötülükten uzak kalır.”

Ayet’el Kursi’nin Kâbe imamı Sudais tarafından okunuşu: 

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Yola çıkarken “Bismillah, tevekkeltü alellah, La havle vela kuvvete illa billah” diyen kişiler tehlikelerden korunur, her türlü sorundan uzak kalır.

Peygamberimiz yolculuğa çıktığı zaman şu sureleri okurdu; “Kafirun, İhlas, Nasr, Nas ve Felak suresi” Bu sureler okunurken hem başında, hem sonunda besmele çekmek gerekir.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>