Askeri Konular

Yerli Yapım Güdümlü Füze ve Isıl Piller

güdümlü uçak füzesi

 

Artık Türkiye’nin de kendi ürettiği yüksek hassasiyetli vuruş yeteneğine sahip akıllı bombaları var. Akıllı bombalar Tübitak savunma sanayi araştırma ve geliştirme enstitüsünün projesi. Uçaktan atılan bombalara güdüm yeteneği kazandıran hassas güdüm kiti geliştirildi. Hassas güdüm kiti genel maksat bombalarını akıllı bombalara dönüştürüyor. Böylece mevcut bombalar her tür hava koşulunda uzak bir mesafeden atıldığında bile hedefi vurabiliyor. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan güvenli bir şekilde görevlerinin tamamlamalarını sağlıyor.

Sadece akıllı bomba değil Tübitak hassas güdüm kiti için gerekli güç gereksinimini karşılayacak olan ısıl pilleri de tasarlayıp üretmeye başladı. Bu teknoloji dünayada sayılı ülkede bulunmaktadır. Ulusal savunmada stratejik önemi var; çünkü ülke savunmasına ilişkin bilgilerin yurt dışına çıkması önlenecek. Isıl pillerin yurt dışından alınması halinde bu pillerin kullanılacağı askeri mühimmata ait bilgilerin verilmesi gerekiyordu. Şimdi Tübitak’ın üreteceği ısıl piller askeri mühimmatın akım ve voltaj gereksinimlerini tüm çevre koşullarında sağlayabilecek.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>