Askeri Konular

Yerli Yapım Dik İniş Kalkışlı Kargo İHA Aracı Hakkında Bilgi

Değerli duslerkulup.com okuyucularımız, yerli yapım milli silahlar üretilmeye devam ediyor. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), yapılan gelişmelerle beraber insansız hava araçlarına yönlenmeye başladı. Yerli yapımlı olarak diş iniş kalkışlı kargo İHA (insansız hava aracı) aracı 1 Haziran itibariyle üretimlere başlanadı. Kargo araçları askeri açısından önem arzeder. Hem iniş kalkış hem uçuş konforu ve güvenliği açısından da çok kolaylaştıracaktır işi. Dikey İniş Kalkışlı Kargo İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi ülkemizin milli menfaatleri ve doğrultusunda iyi özelliklere sahip araçlar üretilecek. Yerli Yapım Dik İniş Kalkışlı Kargo İHA Aracı için ihale ilanı yayınladığını duyurdu. 

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ihaleyi milli yüklenici firmalara verecektir. Yerli yapımlı dik olarak iniş kalkış yapan kargo ihaları terörle mücadelede ve saha çatışmalarında mühimmat ve lojistik desteği açısından oldukça nitelikli olanak sağlayacaktır. Dik olarak iniş kalkış yapan insansız kargo araçları ülkemizin askeri gücünü yükseltecektir. Yerli firmalardan Bayraktarlar bu konu ihtisas yaptılar. Muhtemelen ana yüklenici kendileri olup parçasal üretimler taşeron firmalara yaptırılabilir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>