Askeri Konular

Yerli Yapım Akıncı Silahlı İnsansız Hava Aracı Hakkında Bilgi

yerli yapım silahlı akıncı hava aracı

Değerli duslerkulup takipçilerimiz yerli savunma sanayimizin modellemelerinden bahsetmeye devam ediyoruz. Türkiye, silahlı hale getirdiği İHA sistemleri ile nokta operasyonlarında harekat gücünü artırmayı hedefliyor. ABD’den pradatör siparişi verdiğimizde olumsuz cevap alınca yapılan ilk iş yerli milli silahlı ihaları üretmek oldu. Bayraktar bu aşamada ilk yer alan öncülerden birisi. Yerli silahlı insansız hava araçları, keşif amaçlı bölgeye giden ihalarımız anlık olarak bölgedeki risklere müdahalede bulunup yoketme seçeneğine sahip olacak.

akıncı silahlı iha

Savunma Sanayi Müsteşarlığı AKINCI Projesi ile öne çıkan taarruz Akıncı Silahlı İnsansız Hava Aracında motor, servo motorları, radarlı otomatik iniş-kalkış sistemleri gibi bir çok kritik alt sistem yurtiçinde tasarlanıp imal edilecek. Bu çalışmalara TEI, Femsan ve Meteksan destek verecek. Aselsan ürünü kızılötesi kamera sistemleri (CATS FLIR), ELINT/SIGINT gibi elektronik dinleme alt yapısı, SAR ve hedefleme podu da yer alacak. Sistemın kullanacağı mühimmat ise Roketsan tarafından geliştirilecek.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>