Cep Telefonu ve Teknoloji

Yeni Nesil Li-fi İnternet Teknolojisi Hakkında Genişçe Bilgi

li-fi internet teknolojisi hakkında genişçe bilgi

Gün geçtikçe internet bir adım daha her anımızı sarıyor. Mobil, sosyal ortamı da geçip günlük hayatımızın hatta ev hanımlarının dahi vazgeçilmezi oluyor. Güvenlik kameralarından otomatik talimatlara, bankacılığa, sağlığa, alışverişe her anımızda ihtiyaç duyulmakta. Li-fi teknolojisi ile tanıştırmak isteriz sizleri.

li-fi teknolojisi nedir

Bi yerden tanıdık geliyor değil mi? Wi-fi den aklınıza geliyordur acaba duslerkulup yanlış mı yazdı diyorda olanınıız vardır belki. Hayır. Li-fi teknolojisi wi-fi teknolojisinden daha hızlı bir yapıya sahip. Li-fi bağlantısı led ampullere yerleştirilen vericiler sayesinde internet erişimi sağlanıyor. Ülkemizin de aralarında bulunduğu Türkiye, İngiltere, Almanya, Çin ve Fransa gibi 5 ülkede çalışmalar sürüyor.

yeni nesil kablosuz internet teknolojisi

Ülkemizde Süleyman Demirel Üniversitesi’nde çalışmalar yapılıyor. Wi-fi bağlantısından yaklaşık olarak 10 kat daha hızlı bir hıza sahip. Örnekleyecek olursak 6 Gb boyutundaki bir filmi li-fi ile 5 saniyede indirebileceğiz. Katları şeklinde düşünebilirsiniz. Led ampul aydınlatmadan öte veri iletimi sağlıyor tasarruflu olması da işi kolaylaştırıyor. Adsl çalışma mantığı gibi diyebiliriz. Köyde ve kırsal alanlarda, uçakta, tavan lambasında, Wi-finin kullanıldığı ve lambanın yandığı her yerde Li-fi kullanılabilecek. Saniyeler içerisinde verileri elde edebileceksiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>