Sağlık Köşesi

Yaz Aylarında Serinlemek İçin Neler Yapılmalı?

yaz sıcakları serinlenleme

Aşırı sıcaklarda bağışıklık sisteminin korunması ve direncin artırılması için bol meyve tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar. Her meyvenin farklı vitamin özelliği taşıdığı için, çok çeşitli meyvelerin tüketilmesi gerekiyor. Yaz sıcaklarında vücut direncini artırmak için meyvelerden hazırlanan meşrubatlarında içilebileceğinin söyleniyor.

yaz aylarının sıcaklarında nasıl mücadele edilir

Bol Sıvı alın
Vitamin içeriği açısından zengin olan meyvelerden her öğünden 15-20 Dakika sonra ve Gün boyunca 5-6 porsiyon yenilmeli. Aşırı sıcaklarda bağışıklık sisteminin korunması ve vücut direncinin artırılması için bol Su tüketimi ile birlikte her gün 5-6 porsiyon meyve tüketilmesi büyük önem taşıyor.

sıcak yaz günlerinde neler yapılabilir

Günde 8-10 bardak su için
Sıcaklardan olumsuz yönde etkilenmemek için düzenli beslenmek ve sıvı tüketimini artırmak gerekiyor. Yaz sıcaklarında vücudun ihtiyaç duyduğuvitamin ve mineralleri almak için günlük su tüketiminin en az 2 Litre (8-10 bardak) olması gerekir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>