Spor Dünyası

Wushu Sporu Nedir, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi

wushu sporu hakkında bilgi

Merhabalar sevgili misafirlerimiz, wushu sporu hakkında size bugün detaylı bilgi aktaracağız. Wushu sporunun Türkçe okunuşu “vuşu” dur. Kelime anlamı genel olarak savaş sanatlarıdır. Yani hem saldırı hemde savunma sanatıdır. Hem bir spor dalıdır hemde dövüş sanatıdır. Kişinin iç dünyası ile dövüş hareketlerinin tek bir bağlamda çalışmasıdır. İnsana ruhsal olarak zenginlik katıp, sağlığı korumaktadır.

wushu sporu nasıl yapılır geniş bilgi

Beden ve ruh uyumu wushu sporu için oldukça önemlidir. İnsan karakterinin geliştirilmesi iradenin ve öğrenme kabiliyetinin güçlenmesi içinde faydası vardır. Aslında gerçekte savaşın yanında akrobatik hareketler yaparak görsel bir şölen sunmaktır. Kung-fu sporuna benzemektedir. Çinlilerin bir tür savunma sanatıdır. Çıplak el ve silahlı dövüş sanatlarının farklı bir versiyonudur. Bıçakla, mızrakla, sopayla yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra genel olarak silahsız olarak yapılıyor. Çünkü dövüş amacı güdülmediği için sadece kareografik görüntüler hissettirmek öncelik husustur.

Aşağıdaki vidyoda ise wushu sporu için ilginç taktikleri izleyebilirsiniz

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>