Program, Yazılım, Donanım

Wordpress Pagenavi Eklentisi Hakkında Detaylı Bilgi

wordpress pagenavi eklentisi

Düşler kulüp okuyucularım, bugün wp-pagenavi eklentisi hakkında detaylı bilgi vereceğim.İlk olarak eklentiyi indirmek için wordpressin resmi sitesindeki linkten indirin.Mümkün olduğunca resmi siteden indirinki virüs,hack gibi durumlarla karşılaşmayın.

http://wordpress.org/plugins/wp-pagenavi/

 Pagenavi eklentisi anasayfanızın en altında yer alan Sonraki Yazılar veya Önceki yazılar kısmını kaldırıp sayfalama şeklinde yapmanızı sağlamaktadır. Yani 1-2-3-4-5 şeklinde sayfalarınızı sıralamaktadır.Bu sayfalama ziyaretçiler için önemlidir. Gezmeleri kolaylaşır. Daha pratiktir. Görünüm olarak da bir çok insanın hoşuna gider.

Eklentiyi ftp nize giriş yaparak veya panelinizde eklentiler menüsünde yeni eklenti ekle diyerekte ekleyip aktifleştirin.Otomatikten kendisini sisteme koyacaktır.Buna rağmen görünmüyor diyorsanız eğer aşağıdaki kodu görünmesini istediğiniz yerlere koyabilirsiniz.Yani single.php (tekil yazı), index.php yani anasayfa gibi yerlerde gösterebilirsiniz.Bu örnekleri arsivhe.php v.b şeklinde çoğaltabiliriz.

Kodumuz şu şekilde:

<?php wp_pagenavi(); ?>

Not: Anlatım tamamen www.duslerkulup.com sitemize aittir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>