Sağlık Köşesi

Vucüdun Bağışıklık ve Direnç Sistemini Çökerten Besinler

bağışıklık sistemini etkileyenler

Merhabalar değerli okuyucular, Bağışıklık sistemi vücudun hastalıklara karşı kendini koruması ve savunmasıdır. Güvenlik kalkanı ve zırhımızdır. Bağışıklık sisteminin güçlü olması direncinizin virüslere karşı mukavvemetini gösterir. Eğer bağışıklık sistemi çökerse hastalıklardan kurtulmak çok zor olur ve kanser gibi ciddi hastalıklara yakalanma riski artar.
Bağışıklığı çökerten bir çok çeşitli sebep vardır. Doğru beslenmeye sahip olan insanlar sağlıklı uzun yaşarlar. Nelerle beslendiğinizi bilmeniz çok kritiktir. Günümüzde birçok besin kimyasal maddeler içermekte ve işlenmiş durumdadır. 

Bağışıklığı çökerten besinleri 4 ana başlık altında toplarsak;

1- Besinlere konan hormonlar yüzünden bir çok sebze ve meyve bağışıklık sistemini zayıflatır. Doğal yöntemlerle yetişen sebze ve meyveleri bulmak çok zordur.

vucüdun bağışıklık sistemini düşeren yiyecekler

2– Hayvan yemlerine konan zararlı maddeler. Bu yemleri yiyen hayvanların etlerini yemek bağışıklık sistemini zayıflatır.

3- Süt ve süt ürünlerine konan kimyasal maddeler yüzünden bu ürünler insan vücuduna yarar yerine zarar verir.

4- Trans yağlarla yapılmış yiyecekler sağlığı tehdit eder.

Sık olarak tüketilen kızartmalar, şekerli gıdalar, unlu mamüller. alkol, sigara, hava kirliliği, uykusuzluk, fazla kilo, radyasyon, bağışıklık sistemini çok etkiler. Özellikle paketlenmiş ürünlerde çok zararlı katkı maddeleri bulunmaktadır. Bağışıklık  sistemini çökerten çok fazla yiyecek ve içecek olduğu için önemli olan bağışıklık sisteminin çökmesini engelleyecek bir yaşam ve beslenme düzeni oluşturmaktır. 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>