Vucüdun Bağışıklık ve Direnç Sistemini Çökerten Besinler

bagisiklik sistemini guclendiren besinler nelerdir Vucüdun Bağışıklık ve Direnç Sistemini Çökerten Besinler

Merhabalar değerli okuyucular, Bağışıklık sistemi vücudun hastalıklara karşı kendini koruması ve savunmasıdır. Güvenlik kalkanı ve zırhımızdır. Bağışıklık sisteminin güçlü olması direncinizin virüslere karşı mukavvemetini gösterir. Eğer bağışıklık sistemi çökerse hastalıklardan kurtulmak çok zor olur ve kanser gibi ciddi hastalıklara yakalanma riski artar.
Bağışıklığı çökerten bir çok çeşitli sebep vardır. Doğru beslenmeye sahip olan insanlar sağlıklı uzun yaşarlar. Nelerle beslendiğinizi bilmeniz çok kritiktir. Günümüzde birçok besin kimyasal maddeler içermekte ve işlenmiş durumdadır. 

Bağışıklığı çökerten besinleri 4 ana başlık altında toplarsak;

1- Besinlere konan hormonlar yüzünden bir çok sebze ve meyve bağışıklık sistemini zayıflatır. Doğal yöntemlerle yetişen sebze ve meyveleri bulmak çok zordur.

mesve sebze salata besin Vucüdun Bağışıklık ve Direnç Sistemini Çökerten Besinler

2– Hayvan yemlerine konan zararlı maddeler. Bu yemleri yiyen hayvanların etlerini yemek bağışıklık sistemini zayıflatır.

3- Süt ve süt ürünlerine konan kimyasal maddeler yüzünden bu ürünler insan vücuduna yarar yerine zarar verir.

4- Trans yağlarla yapılmış yiyecekler sağlığı tehdit eder.

Sık olarak tüketilen kızartmalar, şekerli gıdalar, unlu mamüller. alkol, sigara, hava kirliliği, uykusuzluk, fazla kilo, radyasyon, bağışıklık sistemini çok etkiler. Özellikle paketlenmiş ürünlerde çok zararlı katkı maddeleri bulunmaktadır. Bağışıklık  sistemini çökerten çok fazla yiyecek ve içecek olduğu için önemli olan bağışıklık sisteminin çökmesini engelleyecek bir yaşam ve beslenme düzeni oluşturmaktır. 

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>