Program, Yazılım, Donanım

Video İçerik Ajansı ile 2020 Hazırlığınızı Tamamlayın

Video İçerik Ajansı ile 2020 Hazırlığınızı Tamamlayın

Markaların ihtiyaç duydukları görsel içerikleri, video içerikleri hazırlayan ve onlara izleyebilecekleri yeni stratejilere dair fikirler veren ajansları Video İçerik Ajansı olarak addetmek mümkündür. Peki, video içeriği nasıl oluşturulur? Videolar nasıl tanıtılır? Dönüşümleri artırmak için videolar nasıl kullanılır? Birlikte inceleyelim.

 

Videonun Temelleri

Video içerikler günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Öyle ki çoğu marka video içerik ajanslarıyla çalışmaktadır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki 2022 senesine kadar internet trafiğinin %82’sini video içerikler oluşturacak. YouTube dünya üzerindeki en büyük ikinci sosyal medya platformu olarak biliniyor. İnsanlar günde 1 milyar saat YouTube videosu izliyorlar. Ortalama bir kullanıcı günde 40 dakika YouTube videosu izliyor. Kullanıcıların video içerikleri bu kadar sık tüketmelerinin en büyük sebebi satış öncesi internet üzerinden yapılan araştırmalar. Kişiler uzun blog yazıları okumak yerine inceleme videoları izlemeyi tercih ediyorlar. Kullanıcıların %90’ı satış öncesi izledikleri videoların satış kararlarını etkilediklerini söylüyorlar. Bu talepler doğrultusunda işletmeler de sosyal medya ağlarını sıklıkla kullanmaya başladılar. Pazarlamacıların çoğu videonun daha fazla müşteri edinmeye yardımcı olduğunu söylüyor.

 

Video İçeriklerin Satışa Dönmesi İçin Neler Yapılabilir?

Video içeriklerin satışa dönebilmesi için hedef kitleye uygun olarak doğru video türü seçilmelidir. Video içeriklerde birçok farklı tür bulunmaktadır. Bunlar; etkinlik videoları, tanıtım videoları, vaka analizi ve müşteri videoları, hareketli videolardır. Hangisini kullanmanız faydanıza olacak bilmiyorsanız, sizi yönlendirebilecek video içerik ajansları ile çalışabilirsiniz.

 

Tanıtım Videoları: Markaya ait bir ürün veya hizmet var ise bu ürünlerin veya hizmetlerin tanıtımının yapıldığı videolardır. Bu tip içerikler müşteriyi ikna etmede en etkili olan yollardan birisidir.

 

Etkinlik Videoları: Markanın aktif olarak çalıştığını yansıtmanın yollarından biri de etkinlik videolarıdır. Özellikle son zamanlarda markaların lansman adı altında yaptığı etkinlikler büyük dikkat çekmektedir.

 

Müşteri Videoları: Potansiyel müşteriyi markaya çekmek için yapılması gereken ilk şey onunla güven bağı kurmaktır. Bu tip videolarda müşteri, ürünün hayatına katkılarından bahseder ve bir nevi ürün incelemesi yapar.

 

Hareketli Videolar: Son zamanların en popüler video içeriklerinden birisi de “Hareketli Videolar”. Özellikle masaüstü video şeklinde tercih edilen bu içerikler tipografik ve animasyon ağırlıklı olarak bilgilendirici içeriğe sahiptirler.

 

Hakkında Videoları: Markanın tanınmasını sağlayabilmek adına uygulanabilecek bir diğer yöntem ise direkt olarak markayı tanıtmaktır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>