Sağlık Köşesi

Uyurken Cep Telefonun Yanımızda Olmasının Zararları

Değerli okuyucularımız, uyurken cep telefonun yanımızdan hiç ayırmıyoruz. Son zamanlarda uykuda uyurken, dışarda dolaşırken, otururken her saniyemizde cep telefonları ayırmıyoruz. Uyurken cep telefonun hayatımızda önemi çok fonksiyonel olsada zararlarıda okadar fazla. Birçok hastalığada davetiye çıkartmaktadır.

Uyurken Cep Telefonun Yanımızda Olmasının Zararları

Sağlıklı bir insan günde 7-9 saat uyuması gerekmektedir. Uykunun önemli olduğu ve uyurken bazı hormonların bazı salgılamaları yaptığı anlarda radyasyon saçan şeyler bizi zora sokabilir. Uyurken cep telefonlarınızdan uyku kalitenizi bozar. Hatta uyumadan önce telefonla uğraşmanız dahi beyninizin uyanık kalmasını sağlayacak ve beyniniz vücudunuza uyuma alarmı veren melatonin hormonunun salgılanmasını engelleyecektir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>