Uykusuzluk Çekip Uyuyamayanların Okuyacağı Dua

UykuIcinOkunacakDua Uykusuzluk Çekip Uyuyamayanların Okuyacağı Dua

Değerli düşler kulübü takipçilerimiz, uykusuzluk problemlerimi yaşıyorsunuz. Bunun sebepleri günlük yaşantınızdaki stres veya huzursuzluklar olabilir. Geceleri yatağınıza uyuduğunuzda hep sıkıntılı konular aklınıza gelip uykunuz kaçıyorsa okuyabileceğiniz dualar var. Daha öncede uyuyamayan bebekleri uyutmak için okunacak duaları paylaşmıştık. Şimdide uyuyamayan yetişkinleri uyutmak için okunacak duayı paylaşacağız. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) sağ elinin üzerine yüzünü yaslayıp uyumasının hikmetine değinmeden geçemeyeceğim. Sünnetler bizim için çok kıymetlidir. Sağ elimizde uyumamızı sağlayan uyku baloncukları bulunmaktadır. Yüzümüzle temas ettiğinde bu baloncuklar hareketlenir ve beyne sinyal gönderir. Uyku kolaylaşır bu sayede. Uyku pozisyonu gerçekten önemlidir.

Uyuyamayan yetişkinler için, uykusuzluk çekip uyuyamanlar için, gece vardiyasından gelip uyuyamayanlar için, stresten geceleri uyuyamayanlar için uyumayı kolaylaştıracak dua:

Okunuşu: “Allahumme ğarati’n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te’hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni.”

Anlamı: Allah’ım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah’ım, Kayyûm olan Allah’ım, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>