Cep Telefonu ve Teknoloji

Twitterda Herkese Açık ve Korumalı Tweet Nedir?

twitter duslerkulup

Twitter’a kaydolduğunuzda tweetlerinizi herkes tarafından görülecek şekilde ayarlayabilir (bu varsayılan ayardır) veya korumaya alabilirsiniz.

Tweetleri herkese açık olan hesaplarda profil sayfaları herkes tarafından görülebilir.

Tweetleri korumalı olan hesaplarda hesabın sahibi tweetlerini kimlerin görebileceğini tek tek onaylar. Yalnızca izin verilen kullanıcılar korumalı hesaplar tarafından gönderilen tweetleri görebilirler.

Tweetlerimi neden korumak isterim?
Tanımadığınız kişilerin Twitter güncellemelerinizi okuyacağı düşüncesi size tuhaf geliyorsa, başlangıçta tweetlerinizi korumayı seçebilirsiniz. İstediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilirsiniz. Tweetlerinizi korumaya aldığınızda bazı kısıtlamalarla karşılaşacaksınız:

-Sizi takip etmek isteyen kişilerin size takip isteği göndermesi ve sizin bu şstekleri onaylamanız gerekir

-Sizin Tweetleriniz yalnızca takip isteğini onayladığınız kişiler tarafından görülebilir, yani diğer kullanıcılar sizin tweetlerinizi retweetleyemezler

-Korumalı Tweetler, Twitter arama sonuçlarında yer almaz

-Sizi takip etmeyen kişilere gönderdiğiniz @yanıtlar bu kullanıcılar tarafından görülemez (çünkü bu kişilerin sizin tweetlerinizi görmeye izni yoktur)

-Onayladığınız takipçileriniz dışında kimseyle Tweetlerinize doğrudan bağlantı paylaşamazsınız.

Not: t.co bağlantıları, DM yoluyla paylaşılsalar bile, ne özel ne de geneldir.Bağlantıya ulaşabilen herkes içeriğini görüntüleyebilir.

Tweetlerimi nasıl korumaya alırım?
Tweetlerinizi hesap ayarları sayfanızdan bu adımları izleyerek korumaya alabilirsiniz:

-Twitter hesabınıza giriş yapın.
-Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar’ı seçerek hesap ayarları sayfanıza gidin.
-Tweet gizliliği bölümüne gelin ve Tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.
-Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
-Tweetlerinizi korumaya aldıktan sonra ana sayfanıza döndüğünüzde artık tweetlerinizin korumalı olduğunu belirten bir hatırlatma mesajı göreceksiniz. Tweetleri korumalı olan bir hesabı dilediğiniz zaman hesap ayarları sayfasından Tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanındaki kutucuğun işaretini kaldırarak herkese açık hale getirebilirsiniz.

twiiter korumaya alma

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Merhaba cevap yazarsanız çok sevinirim bu benim için onemli. Ben yazdığım twiti kimse görmesin istiyorum. Bu yüzden bütün takipcilerimi sildim. Ben Twitter i sadece günlük olarak kullanıyorum. 0 takipçileri olmasına rağmen Twitter ayrıntıları bölümü var ya orda etkileşime giren insan sayısı olarak satın çıkıyor halbuki kimsenin görmemesi gerekiyor dediğim gibi 0 takipçim var. Ama takip ettiklerim var

  2. Tweetlerim herkese açık ama tweetlerim herkes tarafından görünmüyor. örneğin yer bildirim li bi tweet attım arkadaşımın twitterına girdik yer bildirimi yaptığım yerin arama sonuçlarında benim tweetim gözükmüyo

  3. Tweetlerim herkese açık ama kişiye özel engelleme yada tweet koruma falan yapabiliyor muyuz takipleşmediğim bir kişiye karşı

  4. Bende tweet gizliligi bolumu yok nasil yapacagim aslinda ben gozledim ama simdi acmak istiyorum ve de aciyorum

    1. @eylül kendi twitter sayfamızdada kontrol ettiğimizde tweet lerimizde gizle diye bir buton göremedim.Konumuzdaki anlatımı uyguladıktan sonra çözüme ulaşamadıysanız eğer tek olasılık kalmıştır.Söylemiş olduğunuz özellik twitter tarafından kaldırılmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>