Eğitim Dünyası

Türkiye’de Yasal Olan Avlak Bölgeleri ve İl İl Haritası

türkiyede avlanma haritası

Ülkemizde avlanmanın sezonları vardır. Avcılık hobisinin önüne geçilemez. Bundan sebeptir doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü avcılar için il il hangi bölgelerde hangi hayvanları avlayabileceğine dair kapsamlı detaylı haritalar yayınlamıştır. Sürekli güncellenen haritalarda hangi şehirde il sınırları kapsamında avlanabilecek bölgeler detaylı olarak belirtilmiştir.

türkiyede nerelerde avlanma yapılabilir
Yasal olarak yapılabilecek avlanmalar için mutlaka Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün haritasını göz önünde bulundurması gerekmektedir. Avlak hayvanların da soylarının tükenmemesi açısından bu durum önemlidir. Vaşak tarzı hayvanların avlanmaları yapılırken yasak olduğu bilinmesi faydalıdır. Öldürüldüğü takdirde 50 bin tlye kadar para cezası vardır. Bundan kaynaklı avcılık yaparken hangi hayvanların nerede avlanabileceğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Türkiye’de Yasal Olan Avlak Bölgeleri ve İl İl Haritası

https://avlakharitalari.ormansu.gov.tr/

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>