Askeri Konular

Türk Silahlı Kuvvetleri Sözleşmeli Asker Olma Şartları Nelerdir?

tsk sözleşmeli er nasıl olunur

Merhabalar saygıdeğer takipçilerimiz bugün sizlere sözleşmeli er, sözleşmeli asker nasıl olunacağı konusunda bilgi paylaşacağım. Ülkemiz son yıllarda bölgede ve dünyada söz sahibi olmaya başladı. Süper güçlerin en büyük tehdit unsurları askeri yaptırımlarıdır. Askeri anlamda güçlü olan ülkeler tabiki silahlı kuvvetleriylede düşmanlarını caydırmaktalar. Ülkemizde son yıllarda yerli silah üretimide yaptığı atılımla göz dolduruyor. Profesiyonel ordu yönünde yapılan yatırımlar devam etmekte. Askeri nitelikteli güçteki kalitenin artırılması konusunda atılan adımlar devam ediyor. Sözleşmeli erlerde bu profesiyonelleşmenin önemli unsurlarından birisidir. Yapılan operasyonların verimli sonuç olmalarında kritik rol almaktadılarlar. Suriye fırat kalkanı operasyonu, pkk operasyonları, sınır güvenliği, iç güvenlik gibi konularda sözleşmeli erlere oldukça ihtiyaç duyulmaktadır.

türk silahlı kuvvetleri sözleşmeli er maaşları

Sözleşmeli erler sadece kara kuvvetleri değil, deniz ve hava kuvvetlerinde de görev alabilmektedirler. Aldıkları maaşlar hizmet yıllarına göre değişmektedir. 1. yılında başlayan sözleşmeli erler 2.254-4.003 arası 7. hizmet yılında olanlar ise 2.660-4.441  ve 84 bin tlye kadar tazminat alabilmektedirler. Sözleşmeli erbaş ve erlerin giyecek, bakım ve barınmaları ön sözleşme dönemi de dahil olmak üzere devlet tarafından sağlanır. Sözleşmeli er adaylarına, eğitim birliğinde eğitime başladığı ön sözleşme tarihinden itibaren, aylık ücretin üçte ikisi oranında ücret ödenir. Daha sonrasında ise sözleşme tarihinden itibaren aylık ücret ödenir. Sözleşmeli erbaş ve erlerin her yıl; 30 gün kanuni, 15 gün mazeret izni olmak üzere toplam 45 gün izin alma hakkı vardır. İlk sözleşmeleri sona eren erbaş ve erler ilgili mevzuat doğrultusunda uzman erbaş veya astsubaylığa başvuruda bulunabilirler.

Sözleşmeli Er Eğitimleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin:

https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/sozer3/sozerSSS.pdf

Sözleşmeli Er Boy-Kilo Tablosu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin:

https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/sozer3/sozerfkyt.pdf

Sözleşmeli Er Maaş ve Tazminat Tablosu:
sözleşmeli er maaş tablosu

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>