Eğlence, Moda, Yaşam

Tesettür Pardösü Modası

Tesettür Pardösü Modası

Muhafazakâr şıklığın vazgeçilmezi olan bir ürün de pardösülerdir. Boyu sebebiyle gün içinde büyük bir rahatlık sunması tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biridir. Sıklıkla tercih edilmesinin sebeplerinden bir diğeri de aynı zamanda kombinleri şık bir görünüme kavuşturmasıdır. Peki, muhafazakâr şıklığın temel parçalarından olan tesettür pardösü seçimi neye göre yapılmalıdır?

Tesettür Pardösü Modelleri Neye Göre Belirlenmektedir?

Sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte yeni sezon trendleri ortaya çıkmaya başladı. Önümüzdeki sezonda sıklıkla göreceğimiz parçalardan birisi de pardösüler. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında tercih edilebilen pardösüler birçok farklı modele sahip.

Renk

Yazlık pardösüler genelikle krem rengi ve koyu mavi renklerine sahipken kışlık pardösülerde genellikle siyah, gri ve lacivert renkleri hakimdir. Klasikleşmiş bu renkler hariç son zamanlarda toprak tonları da kullanılır durumda. Özellikle sonbahar aylarında somon, bej, kiremit ve hâkî renklerini sıklıkla göreceğiz.

Kumaş

Yazlık pardösülerde genellikle keten, poliviskon ve polyester gibi kumaşlar tercih edilmektedir. Yaz aylarında tesettür giyimde yaşanan en büyük sorun yüksek sıcaklıklar olduğundan terletmeyen, havalı kumaşlar tercih edilmektedir. Kışlık pardösüler seçerken sıcak tutması açısından pamuklu ve yünlü kumaşlar tercih edilmektedir. Pardösünün kaliteli bir kumaşa sahip olması dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir.

Desen

Son zamanlarda kaza ayağı, pötikare ve kapitoneli pardösüler trend olsa da aynı zaman da simli, işlemeli, taş ve inci süslemeli modeller de bir o kadar popüler. Tekli desen ile birlikte birkaç desenin bir arada bulunduğu pardösüler de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tarz çift desenler genellikle yazlık pardösülerde görülmektedir.

Boy

Tesettür pardösüler diz hizasında, dizin altında ve bilek boyunda olabilirler. Pantolonlar ile yapılan kombinlerde diz boyu ve diz altı tercih edilirken etek veya elbiselerle yapılan kombinlerde bilek boyu pardösüler tercih edilmektedir.

Aksesuar

Pardösüler tek başına da kombinleneceği gibi birkaç aksesuarla da tamamlanabilir. Tesettür pardösülerin en büyük tamamlayıcısı kemerlerdir. Pardösü ile kontrast renklerde, ince veya kalın, farklı kumaşlarda ve tarzlarda birçok kemer ile şık kombinler oluşturulabilir. Kemerlerden sonra en sık tercih edilen aksesuar ise fularlardır. Çeşit çeşit renkle kolayca kombinlenebilen fularlar pardösünün şıklığını tamamlamaktadır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>