Teraryum Hobisi Nedir, Hangi Malzemeler Kullanılır?

01M3g8 Teraryum Hobisi Nedir, Hangi Malzemeler Kullanılır?

Cam veya plastiklerin içerisine çiçeksi bitkileri mini küçük maketleri bırakarak, dekoratif bir görünüm katılmasıdır. Görüntüsel anlamda hoş bir yapıya sahiptir. Teraryumun geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Cam içerisinde yeni bir ekosistem oluşturmaktır amaç. Daha çok gözleme dayalı bitkilerin gelişimini takip eden, kişilerin yaptığı bir sistemdir. Teraryum hobiciliğinde kavanozlar içerisindeki topraklarda büyüyen bitkilerin gelişimini takip edebiliyorsunuz. Bazı kişilerde kablumbağa tarzı hayvanlar için uygun yerleşim alanları oluşturup canlı hayvan yetiştirilmesi konusunda çalışmalar yapmaktadırlar. Sadece hobicilik olarak görmemelisiniz.

JaojNY Teraryum Hobisi Nedir, Hangi Malzemeler Kullanılır?

Ekosistemin bir parçasıdır. Teraryum bitkilerini sulanması konusunda bilgi almak isteyenler için saksı gibi olmadığının bilgisini vermek isterim. Yeteri kadar su vermek bitkiye bağlıdır. Yani bitkilerin ihtiyacına göre su verilmelidir. Bazı çiçekler nemi çok isterler o yüzden suyu bol vermelisiniz. Tabi cam kavanozlarda nemlenme oluşmussa eğer suyu fazla aldığı anlamına gelir. Teraryum için tavsiyemiz sarmaşık bitkisi hem bakım kolaylığı hemde görüntüsü hoş olduğundan dolayı tavsiye ederim.

Teraryumda beslenebilecek hayvanlar:
Yılan, bukalemun, kaplumbağa, kurbağa, iguana, semender, gecko, hamster, örümcek türleri, Böcek türleri gibi canlılardır.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>