Eğitim Dünyası

Teknoloji Tasarım Dersi Kaliteli Ürün Dosyası Hazırlama Teknikleri

teknoloji tasarım dersi kaliteli ürün dosyası

Merhabalar değerli takipçilerimiz, büyük ihtimal 7 ve 8. sınıflarda okuyorsunuz. Teknoloji Tasarım dersleri zorunlu olarak görülmektedir. Teknoloji tasarım derslerinde genel bir zorunluluk vardır proje ödevi şeklinde. Öğrencilerin performanslarını yakından takip etmek, performanslarını kontrol edebilmek için öğretmenlere veri analizi yaptırır.
Öğrencinin gelişimini yaptığı çalışmaları ayrı ayrı izleyebilmek için proje ödevi hatta tez konumundadır. Öğrencinin dosya tutma ve sorumluluk bilincini geliştirmek ve kendi kendini değerlendirme becerisi kazandırmak amaçlanır.

Teknoloji Tasarım Dersi İçin Ürün Dosyası Nasıl Yapılır?
Yapılan bir etkinlik var ise değer bunu ürün dosyalarına koymalısınız. Eğer öğrenciler birden fazla bireysel etkinlik yapmış iseler en çok beğendikleri, sevdikleri çalışmalarını seçerek ürün dosyalarına koyarlar.
Ancak bunu seçme gerekçelerini açıklarlar. Öğrencilerin her kuşakta hazırladıkları günlükler ve öz değerlendirme çalışmaları da ürün dosyalarına konulur. Etkinlik sürecinde etkinliği destekleyici diğer çalışmalar (araştırma, bulunan belgeler vb.) da ürün dosyasına konur.
Ürün dosyası kapakları Proje ödevi kapakları, dönem ödevi kapağı

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir zamanlar çocukluğumuzun en büyük zevklerinden biriydi bu ders. Gerçekten çok hevesli giderdik. Aslında güzel de bir felsefe barındırıyor özünde. Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>