Teknoloji Tasarım Dersi Kaliteli Ürün Dosyası Hazırlama Teknikleri

%name Teknoloji Tasarım Dersi Kaliteli Ürün Dosyası Hazırlama Teknikleri

Merhabalar değerli takipçilerimiz, büyük ihtimal 7 ve 8. sınıflarda okuyorsunuz. Teknoloji Tasarım dersleri zorunlu olarak görülmektedir. Teknoloji tasarım derslerinde genel bir zorunluluk vardır proje ödevi şeklinde. Öğrencilerin performanslarını yakından takip etmek, performanslarını kontrol edebilmek için öğretmenlere veri analizi yaptırır.
Öğrencinin gelişimini yaptığı çalışmaları ayrı ayrı izleyebilmek için proje ödevi hatta tez konumundadır. Öğrencinin dosya tutma ve sorumluluk bilincini geliştirmek ve kendi kendini değerlendirme becerisi kazandırmak amaçlanır.

Teknoloji Tasarım Dersi İçin Ürün Dosyası Nasıl Yapılır?
Yapılan bir etkinlik var ise değer bunu ürün dosyalarına koymalısınız. Eğer öğrenciler birden fazla bireysel etkinlik yapmış iseler en çok beğendikleri, sevdikleri çalışmalarını seçerek ürün dosyalarına koyarlar.
Ancak bunu seçme gerekçelerini açıklarlar. Öğrencilerin her kuşakta hazırladıkları günlükler ve öz değerlendirme çalışmaları da ürün dosyalarına konulur. Etkinlik sürecinde etkinliği destekleyici diğer çalışmalar (araştırma, bulunan belgeler vb.) da ürün dosyasına konur.
Ürün dosyası kapakları Proje ödevi kapakları, dönem ödevi kapağı

   

Görüşler

  1. Bum

    Cevapla

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>