Eğlence, Moda, Yaşam

Tasarruflu Hızlıca Para Biriktirmenin Püf Noktaları

masraflarınızı azaltmak için yapılacaklar

Merhabalar duslerkulup.com okuyucularımız ev hanımı, öğrenci, memur, doktor, polis, işçi, asgari ücretli hangi gruba tabi olursanız olun para biriktirme, daha çok kazanma isteğimiz vardır. Yani 1 milyon tl paranızda olsa birikim/yatırım yapmak istersiniz, 1404 tl ile asgari ücretli de olursanız. Önemli olan nokta tasarruflu hızlıca para biriktirmenin püf noktalarını tespit edebilmek olacaktır. Öncelikle sigara kullanıyorsanız bırakmayı deneyin. Çünkü ayda 250 tl hiç yoktan kârdasınız.

hızlıca para birikimi yapmak

Masraflarınızın nereye gittiğini iyice kontrol edin. Gereksiz masraflar ve harcamalarınız minimize etmelisiniz. Bunların yanı sıra mümkünse kredi kartı kullanmayın faizli herşeyden borçlanmadan uzak durun. Günlere girebilirsiniz. Özelliklede ilk sıra sizdeyse ve altın gününde elinize 5-10 çeyrek altın geçerse çok iyi olacaktır. Elinizde bir yatırım fonunuz olmuş olur. Altınınız değerlenirken yenilerini de takside bölmüş gibi alabilirsiniz. İşyerinizde günlük yemeklerinize ek atıştırma öğünleriniz var ise eğer bunu evcil yemek veya hamurişleriyle temin edip tasarruf edebilirsiniz.

para biriktirmek için taktikler

Kredi kartı, banka avans kart limitlerinizi maximum 1000/1500 tl bandına çekmeniz aşırı tüketim yapmanızı engelleyecektir. Aracınız var ise eğer az yakıt yakan ve sigorta masrafı düşük olanını seçin. Hastane ve sağlık konusunda harcamalarınız çok ise sağlık sigortası yaptırmayı deneyin. Araç ve ev bakımlarınızı sürekli yaptırmak uzun vadeli onarım masraflarınıza göre daha ucuza gelecektir. Herşeyin çok ucuzunu almayın buda çabuk bozulmasına -kalitesiz olmasından kaynaklı- sebebiyet verebilir 🙂 Kirada oturuyorsanız ve para tasarrufu yapmak isterseniz, ailenizle beraber kalıp bütçenizi dengeleyebilirsiniz. Kış aylarında yakıt masrafınız fazla oluyorsa eğer yalıtım yaptırmak uzun vadede bütçe planlamanızda tasarruf yapmanızı gerçekleştirecek.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>