Suyu Alan Çamaşır Makinesinin Yıkama Yapmaması Sorunu ve Çözümü

%name Suyu Alan Çamaşır Makinesinin Yıkama Yapmaması Sorunu ve Çözümü

Su ve elektriği tamamen modern bir çalışma prensibi içerisinde bir araya getirerek, eski dönemlerde uzun zahmetler verilerek, çok yoğun su tüketimi ile çok uzun sürelerde yıkanabilen çamaşırların, dakikalar içerisinde daha kaliteli bir şekilde ve üstelik çok daha tasarruflu ve ekonomik biçimde yıkanabilmesini sağlayan çamaşır makineleri, modern toplum yaşantısının önemli parçaları haline gelmiştir. Günümüzde yaygın şekilde kullanılan ve sağladığı avantajlar ve fırsatlar ile modern toplum yaşantısı içerisinde yüksek konfor standartlarının yakalanabilmesini sağlayan çamaşır makinelerinin çalışma prensibi çerçevesinde aldığı elektrikle kullanıcının belirlendiği programı yerine getirmek olurken, bu aşamada programının su alma aşamasını tamamlamasına karşın yıkama işlemini yerine getirmemesi sorunu ile karşı karşıya kalınabiliyor. https://www.arcelikservisi.tv/acibadem-arcelik-servisi/ linki ile ulaşabileceğiniz Arçelik Acıbadem Servisi merkezinde de sıklıkla görülen bu duruma ilişkin olarak uzman teknik personeller ile profesyonel servis müdahalelerinde bulunuluyor.

 

Çamaşır makinesinin yıkama suyunu alıp, herhangi bir şekilde yıkama aşamasına geçiş gerçekleştirmemesi durumunda çamaşır makinesinin bu işlemindeki ilgili parçalarında bir arızalanmanın meydana geldiğini göstermektedir. Bu yüzden en hızlı şekilde 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde iletişim sağlanabilen Ünalan Arçelik Servisi merkezinin çağrı merkezi aracılığı ile profesyonel servis hizmeti alınması gerekir. Çamaşır makinesinin su alıp, yıkama yapmaması sorunun meydana getirecek ilgili parçaları olan yıkama motoru, motor ile kasnak arasındaki kayışı ve program aygıtı parçaları kontrol edilmektedir. Bu ilgili parçalardan herhangi birisinde kontroller sırasında arıza bulunduğu ve fonksiyonunu yerine getiremediği veya sorunlu şekilde getirebildiği tespit edilir ise hemen parça değişimi işlemi uygulanır.

 

Çamaşır makinesinin yıkama motorunun arızalanması, yıkama işleminin yerine getirilememesine neden olacağından arızalı olması durumunda Arçelik Servisi Fikirtepe ekiplerince bu parça için doğrudan parça değişimi uygulanır. Buna karşın çamaşır makinesinin iç kısmında kazanın dönüşünü mümkün kılan parçası olan motor ile kasnak arasındaki kayışın yerinde çıkmış olması durumunda yerine takılmasıyla çözüm sağlanırken, yaşanan aşınmadan dolayı kopmuş olması durumunda yenisi takılarak, yine sorun çözüme kavuşturulabilir. Son olarak ise program aygıtında bulunan hız kontrol ünitesi ve anahtar arasında mevcut olan kabloların kopmuş veya yanmış olmasına karşı kontrol yapılarak, böyle bir durum söz konusu ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, makinenin yeniden yıkama işlemlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmesi sağlanmaktadır.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)