Motorlu Araçlar

Sürücü Belgesi Ehliyet İçin Hangi Sağlık Şartları Gerekir?

ehliyet alabilmek için gerekli şartlar

Değerli duslerkulup ziyaretçilerimiz, sürücü belgesini alabilmek için bazı sağlık şartlarını tamamlıyor olmanız gerekmektedir. Belirlenen hastalıklar dışında kalıcı bir hastalığa sahipseniz, şartı yerine getiremiyorsunuzdur. Sürücü belgesi alabilmek için gereken evrakların arasında, sağlık raporu da yer almaktadır. Sağlık raporunu alabilmek için herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz. Burada size uygulanacak ölçütler ilk olarak göz olacaktır. Gözünüzün bozuk olup olmadığı konusunda doktor size bir test yapacaktır. Bu testin içeriğinde yazıları uzaktan okutmak yer almaktadır.

yeni ehliyetler

Yazıları uzaktan doğru bir şekilde okuduğunuz takdirde, gözünüzde bir problem olmadığını göstermiş olursunuz. Bunun haricinde göz için yapılan diğer bir uygulama, renk körlüğüne yöneliktir. Yeşil ile kırmızı renklerinin ayırt edilememesinden kaynaklanan renk körlüğü için bir katalog hazırlanmıştır. Katalogun içinde kırmızı ile yeşil renklerinin ağırlıkta olduğu sayfaların içine, sayılar yazılmıştır. Sayıları doğru bir şekilde okuduğunuzda bu aşamayı da geçmiş olursunuz. Kronik bir rahatsızlığınızın bulunmadığı konusunda da doktora bilgilendirme yaparsınız. “Sürücü belgesi için hangi sağlık şartları gerekli” sorununa karşın birtakım resmi açıklamalar da bulunmaktadır.

ehliyet alırken neler alınmalıdır

Bu resmi açıklamaları okuyup, biraz daha bilinçli bir hale gelirsiniz. Sağlık raporu konusunda hassas bir doktor tarafından muayene olmanız gerekir. Sırf raporu alabilmek adına rüşvet teklifinde bulunmak da bir suçtur. Doktor, bunu gerekli kuruluşlara bildirdiği zaman hiçbir şekilde sürücü belgesi alma şansınız yoktur. Gözünüzün bozuk olması durumunda ileriyi görmeniz zor olacaktır. Muayene sırasında bunu anlayan doktor, gözlük ile araç kullanması uygundur şeklinde bir açıklama yaptığı zaman yine ehliyet alabilirsiniz. Fakat gözlüksüz araç kullandığınızda polisler tarafından yine ceza alırsınız. Size verilen ehliyet sadece gözlüklü olarak kullanmanız için verilmiştir. “Sürücü belgesi için hangi sağlık şartları gerekli” konusunda kursunuzla da iletişim halinde olabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>