Motorlu Araçlar

Su Kaçağı Tespitinde En Profesyonel Teknikler

Su Kaçağı Tespitinde En Profesyonel Teknikler

Su kaçağı hem kendi evinizin hem de komşularınızın evinin beklenmedik hasarlar ile karşılaşmasına neden olabilecek bir hadise. Bugün birçok kişinin evinde meydana gelen ve haliyle de beklenmedik anlarda, istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına neden olan su kaçağı erken tespit edildiği taktirde, kolaylıkla çözülebilecek bir sorun.

İşaret ettiğimiz üzere su kaçağının erken tespiti oldukça önemli ancak daha da önemlisi, kaçağın noktasal olarak tespit edilmesinin gerekliliğidir. Su kaçağının meydana geldiği noktanın noktasal olarak tespit edilememesi durumunda boş yere kırılan fayanslar ve parçalanan beton zemin nedeniyle eviniz bir savaş alanına dönüşebilir. İşte bu nedenle de su kaçağı söz konusu olduğunda başvurmanız gereken tesisat firmasından beklentiniz profesyonellik ve uzmanlık olmalı.

Su kaçağı tespiti için kullanılan teknikler

Genel anlamda teknolojik şartların gelişmemiş olduğu dönemlerde basit araçlar ile su kaçağı analizi yapılmaktaydı. Bu analiz uygulamalarında ilkel dinleme araçları, darbe dinleme teknikleri ve semptomlara yönelik kırma uygulamaları yapılmaktaydı. Bu çalışmalar neticesinde çoğu zaman hatalı kırma söz konusu olduğundan, evlerin içinde anlamsız bir inşaat kirliliği oluşmaktaydı ancak artık bu uygulamalar tarihe karıştı.

Modern teknolojik olanakların gelişmesi ile beraber Avrupa’da geliştirilen akustik dinleme cihazı hane içerisinde su tesisatına bağlı bir kaçağın olup olmadığının tespit edilmesinde kullanılmakta. Cihaz bir dinleyici ve bir verici kulaklıktan oluşan ekipmandır ve tesisatçı cihazı kullanarak beton bloklar arasında yer alan tesisatın çeşitli noktalarından aldığı ses verilerini değerlendirerek su kaçağının bulunduğu noktayı tam olarak tespit edebilir.

 Ustalarımız ses çıkarmadan çalışan bu cihaz ile noktasal olarak tespit ettikleri yerde titiz bir çalışma yürüterek, fazladan tek bir seramiğinizi bile kırmadan arızalı olan yeri tamir eder. Sizlere sağladığı bütün işlemler için garanti de veren firmamız, sizlere aynı gün içerisinde ulaşarak su kaçağı bulma ve tamiratı hizmeti sunmaktadır.

Akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti, Türkiye’de sayılı tesisat firması tarafından kullanılmakta olan bir teknik. Bu hizmeti İstanbul’da alabileceğiniz öncü firma ise ersoylar tesisat olup, firmadan 7/24 profesyonel tesisat tamir hizmeti talep edebilirsiniz.

Ersoylar Tesisat Sarıyer Şubesi

Ayrıca kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlarda sizleri oldukça uğraştırmaktaydı. Eski, yeni dinlemeden her türlü yapıda meydana gelebilen bu problem, her türlü evi işyeri, okul, hastane, otel Vb. yapılarda gün yüzüne çıkmaktadır.

Sarıyer su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zorlu sorunların karşısında bile sizlerin yanında yer almaktadır. Günümüzde gelişen teknolojik cihazlara rağmen klasik yöntemler ile sizlere hizmet sunan firmalar, özellikle ev kadınlarının bütün plan ve programlarını alt üst etmektedir.  Rastgele kırılan yerlerin altında oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlar günlerce hatta haftalarca sürecek ve bütün planınızı bozacaktır. Günlerce uğraşmamak ve ciddi paralar harcamadan sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamızı arayınız.

 

Termal kamera ile su kaçağı tespiti

Evinizde meydana gelen su kaçağının tespitinde eğer kirli su borularına yönelik bir çalışma gerekiyorsa bu durumda faydalanılması gereken teçhizat termal kamera ile su kaçağı tespiti olmalıdır. Termal kameralar aracılığı ile beton bloklar arasındaki tesisat görüntülenir ve kaçağın oluştuğu nokta ortaya çıkarılır. Tespit işlemi dakikalar içerisinde tamamlandıktan sonra tamirat işlemi için harekete geçilir.

Su tesisatı tamirinde kaliteli uygulamalar

Evinizin su tesisatında bir defa arıza meydana geldiğinde, tamirin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde benzer problemler ile tekrar karşılaşmanız olası olabilir ve bu durum evinizin dekorasyonunda, fayans zemininde ve hatta alt komşunuzun tavanında umulmadık çürümelere sebebiyet verebilir.

Su tesisatının kaçak noktası tespit edildikten sonra ilk olarak uygulama süreci ile ilgili olarak bilgilendirilirsiniz. Onay vermeniz ile birlikte tamirat süreci başlar. Bu sürecin ilk başında eğer mevcutsa fayans karo kırma söz konusu olmadan yerinden çıkarılır ve beton kırılır. Ardından kaçak meydana gelen tesisat parçası belirlenerek değişim işlemi için harekete geçilir.

Arızalı parça yerine orijinal ve kaliteli yeni tesisat parçası yerleştirildikten sonra denetim yapılır. Uygulamanın başarılı olmasından sonra kapatma işlemine geçilir. Sökülen beton blok aynı şekilde yerleştirildikten sonra fayans karo da hiç çıkarılmamış gibi profesyonel bir şekilde yerine oturtulur. Böylelikle kaçak sorunu da kalıcı ve kesin olarak ortadan kalkmış olur.

Ersoylar Tesisat olarak Avrupa’da kullanılan güncel teknikleri ve profesyonel ekipmanları kullanarak İstanbul’un her noktasına 7/24 tesisat tamiri hizmeti sunuyoruz. Ekibimizdeki tüm tesisat çalışanlarımız, ilgili uygulama prosedürleri konusunda en yüksek donanım seviyesindedir ve profesyonel olarak bu ekipmanları en etkin şekilde kullanarak sorununuzun kalıcı şekilde çözülmesini sağlarlar.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>