Bitkiler ve Hayvanlar

Su Antilopları Hakkında Bilgi


Beş, altı ilâ yirmi başlık sürüler halinde gezer. Yüz başlık su antilopu sürüleri dahi görülmüştür. Bir erkek su antilopu?nun on veya on iki dişilik bir haremi vardır.

Otla beslenen su antilopu suya veya batak ovalara yakın yassı otluk arazide bulunur. Su antilopu görülen yerin en çak 8 ? 9 kilometre uzağında mutlaka su vardır.

Su antilopu karada yaşamakla beraber, avlanınca çekinmeden suya atılır. İyi bir yüzücüdür tabiî. Köpekler tarafından kovalanınca, avantajlı durumda olduğu derin suda dönüp onlara karşı saldırıya geçebilir.

Su antilopu, Afrika av hayvanları arasında belki en ihtiyatsız ve aynı zamanda en yaygın olanlarından biridir. İhtimal eti lif lif sert ve lezzetsiz olduğu için, avcılar bu hayvanı ender olarak vururlar.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>