Stor Perde Nasıl Temizlenir?

stor perde ikazi kordonu yukardan baglayin 1503201899 Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Bu alanda sizlere stor perde nasıl temizlenir, çoğu bayanın korkulu rüyası ütü yapılmalı mı, silinse de olur mu, hangi stor perde modelleri daha kullanışlı gibi sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız. Perde temizliği konusunda kolaylık sunmak için öncelikle stor perde satan kişilerden seçilen kumaş hakkında bilgi almak gereklidir. Leke tutmayan bir kumaş ise zaten 3-4 yıl içerisinde temizlenmesi yeterli olacaktır. Özellikle zebra tarzı kumaşlar da kullanılan malzeme gereği leke tutmaz özelliktedir. Bunlar nemi üzerinde kalacak şekilde bir bez yardımıyla yumuşak dokunuşlar ile temizlenmesi yeterli olacaktır. Yok ben silmek istemem o şekilde temiz olduğundan emin olamam diyenler için balkona tamamı yere serilerek bir fırça yardımı ile ılık su ve sıvı arap sabunu ile yıkanmak suretiyle temizliği gerçekleştirilir. Kırışmaz kumaş özelliği ve özel dokusuyla ütü gerektirmez. Camların bir diğer örtüsü tül perdelerin temizlenmesi konusunda pek zorluk yoktur. Çünkü makineye atılıp düşük devirde yıkanması yeterli olacaktır.

Hatta deterjan yerine granül sabun kullanılır ise hem doğal bir temizlik sağlanmış olur hem de tüm toz ve kötü kokulardan lavanta ferahlığıyla evinize temizlik kokusu yayabilirsiniz. Ütüye gerek olmamakla birlikte nemli haliyle kornişe takılması yeterli olacaktır. Kumaş özelliğine göre de değişen ütü işlemi keten tarzda ve örme tüller için gereklidir. Çapraz fon olarak da bilinen kruvaze perdenin kullanımı hoş görüntüsü ile evleri farklı gösterse de iki parçadan oluşan dekor aracı büyük bir makinede yıkanarak temizlenmelidir. Eğer aldığınız yerden iki parçayı karşılıklı cırt sistemiyle birbirine bağlanmasını isterseniz kullanım kolaylığı sağlamış olursunuz. Sadece ev alanında kullanılmayan stor perdeler artık bürolarda da tarz oluşturmaya başlamıştır. Daha çok jaluzi tarzında yani aralıklı perdeler kullanılmaktadır. Bu aralıklı perdelerin sadece silinmesi yeterli olacaktır. Kir barındırmayan özelliği ile yıkama ihtiyacı duymazsınız.

Son olarak da bu bilgiler ışığında doğaya zarar vermeyen, kolay temizlenebilen ve bebeğinize zarar oluşturmayacak maddelerin kullanıldığı perdeleri, tercih edebilirsiniz. Ayrıca günümüzün teknolojisi yine baş döndürmeye devam ediyor. Kendi kendini güneş ışınları ve lamba ışığı ile temizleyen stor perdeler üretilmeye başlanmış ve her geçen gün yenilikler yapılmaya da devam edilecektir. Bütçe noktasında da uygunluğu olan perdelerden tutun da her model ve tarz ile zengin kesime hitap eden her tür stor perde modeli mevcuttur. Her evin tarzı farklı olduğu gibi her perdenin tarzı, dokusu ve kumaşı birbirinden oldukça farklıdır.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...