Askeri Konular

Steyr Aug Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi

steyr aug piyade tüfeği

 

Steyr Aug Avusturya yapımı piyade saldırı tüfeğidir. Şimdiye dek en etkşn olarak Afganistan ve Irak savaşlarında kullanıldı. 1978’den beridir kullanımda ve 5.56 mm kalibreye sahip mermiler kullanmaktadır.  Şu anda Avusturya, Avustralya, Yeni Zellanda, İrlanda ve Lüksemburg orduları tarafından kullanılmaktadır. Normal piyade tüfeklerinden farklı olarak şarjörü biraz adha geridedir ve böylece silahın boyu aynı kalarak namlu uzunluğu arttırılmıştır. Bu da silaha büyük bir atış menzili kazandırmıştır. 600 metreye kadar etkili atış yapan bu silah dakikada 650 mermi atabilecek seriliktedir.

Ayrıca bu silah ABD, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Kamerun, Hırvatistan, İtalya ve Hollanda özel timleri tarafından etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Silah Aliminyum kaplamadır ve dünyaya adını Counter Strike oyunu ile birlikte duyurdu.

 

Avusturya piyade tüfeği

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>