Eğitim Dünyası

Solucan Gübresi Hakkında Merak Edilen Bilgiler

solucan gübresi hakkında bilgiler

Saygıdeğer takipçilerimiz, solucan gübresi son yılların yükselen trendi seviyesinde yer almaktadır. İşsizliğin yüksek olduğu günlerde solucan gübresinin getirisi ile ilgili haberlerin çok çıkması sebebiyle girişimciler bu noktaya el atıyorlar. Kosgep ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen teşvik ve destekler ile gündeme gelmektedir. Kurulum maliyeti çok yüksek olmayan solucan gübresi ve üretimi zor bir iş değildir. Gerekli sıcaklık ortamınıda sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Solucan Gübresi Nedir?

Tavuk, kuşların çok sevdiği bir yemek olan solucandan bahsediyoruz. Tarımda çok şikayet edilen kimyasal gübrelere alternatif gelen bir iş. Yüzde yüz organiktirler. Bitkileri sağlıklı ve hızlıca büyütüp vitamin ihtiyacını karşılar. Bitkiler bu vitaminleri hemen emerler.

solucan gübresi nasıl üretilir

Solucan Gübresinin Faydaları:

Bitkinin su tutma kapasitesini arttırır. Özellikle kuraklık yaşanan bölgeler için çok faydalı bir özelliktir. Kurak olan bölgelerde su tutma kapasitesini arttırarak bitkinin nemli kalmasını sağlar. Her türlü tarım alanlarında kullanabilirsiniz. Bitkiye direnç, hızlı büyüme ve gelişme, üründe erken hasat sağlar. Toprağın humusunu arttırır. Soğuk havalarda dona karşı bitki ve köklerinde direnç sağlar. Bitkinin hastalıklara karşı direncini arttırır. Gübreleme ihtiyacı zamanla azalır. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde nitrat kalıntısı bulunmaz. Kokusuzdur. Suyu, havayı ve toprağı kirletmez. Uzun vadede gübreleme ihtiyacını azaltır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>