Sağlık Köşesi

Soğan ve Sarımsak Kokusu Nasıl Giderilir Kesin Çözüm

Saygıdeğer düşler kulüp takipçilerimiz, ülkemizde birçok insan soğan ve sarımsağı oldukça fazla tüketmektedir. Ülkemizde birçok kişinin severek tükettiği ve oldukça sağlıklı olan sarımsak ve soğanların ağızda bıraktığı koku da oldukça rahatsız edicidir. Bu kötü kokusu sebebiyle soğan ve sarımsağı tüketmemekte olmazdır.  Lezzet bakımından oldukça yararlı olan sarımsak ve soğan yüksek antibiyotik ve antioksidanlık içermektedir. Soğan ve sarımsaklar çiğ olarak birçok salata ve mezede de yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hatta beslenme uzmanlar sarımsak ve soğanların çiğ olarak tüketilmesinin yararı daha da iyidir.

Bu şifa kaynağı ve lezzetli besinleri gerektiği gibi tüketip hem de günün geri kalanında ağızda herhangi bir koku oluşmadan sosyal ve çalışma hayatına devam edilebiliyor. Burada unutulmaması gereken husus ise soğan ve sarımsak kokusunun giderilmesi noktasında bu kokuları maskeleyen değil giderilmesini sağlayan yöntemler daha kesin çözüm sağlayacaktır.

Soğan ve Sarımsak Kokusundan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Oldukça rahatsız edici olan kokulardan kurtulmak mümkündür. Soğan ve sarımsak kokusundan kurtulmak için yapılması gerekenler arasında yeşil çay içmek, limon su ile gargara yapmak, süt tüketerek, elma, nane kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay İle Sarımsak Soğan Kokusu Giderme

Soğan ve sarımsaktan meydana gelen ağız kokusunun giderilmesinde en etkili yöntemlerin başında yeşil çay geliyor. Yeşil çay soğan ve sarımsakta bulunan ve ağızda kokuya neden olan kükürtsü bileşenleri yok eden güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Bu sebeple soğan ve sarımsak tükettikten sonra 2 barda yeşil çay tüketimi oldukça faydalı oluyor.

Limon Suyu İle Sarımsak Soğan Kokusu Giderme

Ağızda oluşan soğan ve sarımsak kokuları için bir bardak suya yarım limon suyu sıkılarak karıştırılması gerekiyor. Bu karışım soğan ve sarımsak tükettikten sonra içilmeli ve ağızda gargara yapılmalıdır. Bu karışım ağızda kötü kokulara yol açan bakterilerinde öldürmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Süt Tüketerek Sarımsak Soğan Kokusu Giderme

Sütün içerisinde yer alan yağ soğan ve sarımsakta yer alan ve kötü kokulara neden olan kükürtsü bileşenleri yok ederek nefesin tazelenmesine yardımcı oluyor. Bu sebeple yağlı süt tercih edilmesi gerekiyor.

Elma Tüketerek İle Sarımsak Soğan Kokusu Giderme

Elma soğan ve sarımsak kokusu ile mücadelede en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Elmada yer alan enzimler soğan ve sarımsağın ağızda bıraktığı kötü koku yayan bileşenlerin yok edilmesine yardımcı oluyor.

Nane Çiğneyerek İle Sarımsak Soğan Kokusu Giderme

Nanenin içeriğinde yer alan klorofil soğan ve sarımsağın kötü kokusunun tamamen bastırılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca nane tüketerek nefesin tazelenmesi de sağlanıyor.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>