Cep Telefonu ve Teknoloji

Sarvion ile Verimliliğinizi Ölçün

Sarvion ile Verimliliğinizi Ölçün

 

Endüstriyel fırınlar için gerekli olan testlerin, servis ve destek hizmetlerinin kusursuz bir şekilde yapılması için hizmet veren Sarvion, sektöre getirdiği yenilikçi bakış açısı ile farkını her zaman ortaya koyuyor. Isıl işlem sistemlerinin ve endüstriyel fırınların test edilmesi, bakımlarının yapılması, demonte ve monte edilmesi, sistem revizyonlarının yapılması gibi hizmetler veren firma aynı zamanda ideal üretim ortamı için çeşitli testler de yapıyor. Özel lehim işlemlerinin gerekli olduğu sektörlerde elde edilen sonucun sorunsuz olması için gerekli olan atmosfer şartlarının sağlanıp sağlanmadığını gösteren Dew Point ölçümü de Sarvion güvencesi ile yapılan testler arasında yer alıyor.

 

Dew Point Hesaplama Nedir?

 

Son kullanıcıya sunulabilen her ürünün birden farklı materyalden oluşması oldukça alışıldık bir durumdur. Pek çok ürünün üretim sürecinde kaynak gibi birleştirme uygulamaları tercih edilir. Ancak bazı ürünlerde kesinlikle sızıntı olmaması gerektiği için standart kaynak ile üretim yapılması mümkün değildir. Isıtma ve soğutma, otomotiv, beyaz eşya, mobilya, bisiklet ve motosiklet gibi çok farklı üretim alanlarında sert lehimlemeye ihtiyaç duyulur.

 

Sert lehim ya da brazing adı verilen uygulamanın yapıldığı şartların doğru olarak standartlaştırılması çok önemlidir. Eğer doğru atmosfer şartları sağlanamazsa lehim yapılan noktada renk farklılıkları meydana gelebilir. Renk farklılıklarının oluşmaması ve üretimde kusursuz sonuç elde edilmesi için Dew Point ölçümü olarak adlandırılan analizlerin yapılması gerekir. Dew Point ölçümü aslında lehim uygulamasının yapıldığı alandaki atmosferin çiğlenme noktasının bulunmasıdır. Çiğlenme noktası standartların dışına çıktığı zaman ürünlerde sorunlar meydana gelebilir.

 

Dew Point Nasıl Hesaplanır?

 

Dew point hesaplama işlemi belirli ölçümler ile yapılır. Sallamalı nem ölçer ya da elektronik nem ve sıcaklıkölçer ile bu hesaplama yapılabilir. Ölçülen nem ve sıcaklık değeri belirli bir hesap cetveli üzerinde değerlendirilir. Sonrasında ise atmosferin işlem için uygun çiğlenme noktasına sahip olup olmadığına bakılara raporlama yapılır. Sarvion dew point hesaplama çözümleri ile üretim alanlarında ideal atmosferin olup olmadığı kontrol edilirken aynı zamanda herhangi bir sızıntının tespit edilmesi de mümkün olur. Kaliteli, hatasız ve kusursuz üretim için Sarvion dew point ölçümü fırınlar için ihtiyaç duyulan çözümleri sunar.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>