Bitkiler ve Hayvanlar

Sarı Kantaron Bitkisel Çayının Faydaları Nelerdir?

sarı kantaron bitkisinin faydaları

Düşler kulübü okuyucularımız, bugün sizlere sarı kantaron isimli bitkisel çayının faydalarını sunacağız. Ana vatanı Avrupa, Kuzey Afrika ve Batı Asya olan sarı kantaron bitkisi dünyanın birçok bölgesinde yetişmektedir. Uzun ömürlü olması sebebiyle parlak, yıldız şeklinde sarı çiçekleri vardır. Büyütülmesi kolay olur hatta doğal olarak yabani ot olarakta çıkmaktadır. Son zamanlarda bitkisel besin takviyesi olarak satılmaktadır. Sarı kantaron bitkisinin en bilindik özelliği orta dereceli depresyon tedavisinde etkili olmasıdır. Orta ve hafif dereceli depresyonların tedavisinde faydası görülmektedir.
Yaralanmalar sonucu meydana gelen ağrıları hafifletir. Bel, cilt, baş ağrılarına oldukça iyi gelir. Stresi azaltır, sakinleştirici özelliği vardır. Anemi tedavisi, sarılık tedavisinde oldukça faydası vardır. Ayrıca sarı kantaron bitkisi uykusuzluk tedavisi için faydasını gören hastalarda vardır.

sarı kantaron bitkisel çayının faydaları

Sarı Kantaron Çayı Nasıl Hazırlanır?
Sarı kantaron çayını bitkinin kabuğundan, tohumundan, taze veya kurutulmuş yapraklarından hazırlayabilirsiniz. Türkiye’de kurutulmuş yapraklarını bitkisel ürün satan işletmelerden temin edebilirsiniz. Yarım bardak suyu kaynatın ve ardından içerisine 2-3 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron ekleyin ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Çayın daha lezzetli olması için bir iki damla limon ya da organik bal kullanabilirsiniz.
Sarı kantaron çayının kullanımı için tavsiye edilen oran ise 4-6 hafta boyunca 1-3 bardak arası tüketmek ve daha sonra 2 hafta ara vermektir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>