Sağlık Köşesi

Saç Dökülmesine Çözüm Arayanlar Buraya!

Saç Dökülmesine Çözüm Arayanlar Buraya!

Bioxcin Şampuanlarının Saça Faydaları

Saç dökülmesi en sık görülen saç problemlerinden biridir. Genellikle tüm insanlar yaşamlarının bir döneminde bu problemle karşı karşıya gelmişlerdir. Erkeklerde bu durum 25 yaşlarında başlar ve genellikle erkeklerin yüzde 70’i bu durumdan etkilenir. Saç dökülmesi son derece etkili bir sorundur. Dış görünümün çok büyük bir bölümünü etkileyen saçlarda yaşanan kayıp, bu kaybı yaşayan kişide önemli psikolojik sorunlara da yol açabilir. Piyasada saç dökülmesi karşıtı birçok şampuan bulunsa da saç dökülmesine çözüm olarak en ön plana çıkan isim Bioxcin olarak gösterilir. Özel içeriği sayesinde Bioxcin, saç dökülmesi konusunda oldukça etkili ve kullanışlı bir üründür. Saç dökülmesinin engellemenin yanı sıra saç kalitesini de yükseltir ve saçlarda etkili ve güzel bir görüntü oluşmasını sağlar.

Saç Dökülmesi İkiye Ayrılır

Saç dökülmesinin tek bir sebebe bağlanması oldukça yanlıştır. Birçok farklı sebepten dolayı gerçekleşebilecek saç dökülmesini ikiye ayırabiliriz.

  • Kalıtımsal saç dökülmesi
  • Geçici saç dökülmesi

Geçici saç dökülmesi; günde 100 adet saç telinin dökülmesinin normal sayıldığı olağan dökülmeleri kapsadığı gibi ağır stres, yetersiz beslenme, yüksek ateş gibi durumlardan kaynaklanan saç dökülmelerini de kapsar. Bunların yanı sıra bazı hastalıklara ve kullanılan ilaçlara bağlı da görülebilen geçisi saç dökülmesi, gebelik ve doğuma bağlı olarak da görülür. Kozmetik ürünlerin yanlış kullanımları bir başka geçici saç dökülmesi sebebidir. Halk arasında “saçkıran” olarak bilinen alopesi areata yaklaşık 2-2.5 cm çapında görülen geçici saç dökülmesi sorunudur. Vücut direnci kaybıyla başlayan bu sorun vücut direnci yükseldiğinde ortadan kalkar.

Kalıtımsal saç dökülmesi erkeklik hormonunun etkisiyle saç tellerinin ince tüylere dönüşerek saç kökü faaliyetinin azaldığı bir süreci kapsar. Erkek tipi saç dökülmesi önce alnın köşelerinden başlar ardından saç ayırma çizgisi ile başın tepe kısmında oluşan açılmaya kendisini gösterir. Kadın tipi saç dökülmesi ise bu tarz bir süreçten ziyade tüm baş bölgesinde incelme ve dökülme olarak kendini gösterir. Kadın tipi saç dökülmesi 25-40 yaş aralığı olan doğurgan dönem ile 50-60 yaş aralığında yani menopoz döneminde daha sık görülür.

Saç dökülmesine çözüm olarak birçok yöntem ağızdan ağıza dolaşır ancak Bioxcin diğer şampuan markaları arasında zengin içeriğiyle saç dökülmesinde oldukça ön plana çıkmaktadır.

 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>