Askeri Konular

Saç Dökülmesi, Kel Olmak Polis Olmaya Engel Mi?

saç döküklüğü polis olmaya engelmi

Ülkemizde polis olmak sınavlara girmek uzun soluklu zor bur iştir. Başvuru sırasında istenen özellikler arasında saç kelliği kriter olarak yer almayabilir. Fakat fiziki muayenede veyahut mülakat sırasında elenme ihtimaliniz olabilir. Saç dökulme sebebiniz kontrol edilebilir. Ayrıca saçların hangi bölgede ne kadar dökülmüş olması da bir kriterdir. Polisliği kazanıpta saçı dökülen yokmudur, elbette vardır. Hepsi kovulacak olsaydı şimdi ülkemizde görev memur bulamazdık. Standartlara çok takılmadan kendiniz gibi olmanız en iyisi. Nice gür saçlı olupta elenen insanlar var. Saçlarınızın azlığı veya çokluğuyla değil nasıl bir likayakate sahip olduğunuz önemli. Yani hangi kabiliyetlerle mesleğe dahil olabileceğiniz. Tabi şu açıdan dolayı bir teste tabi tutulabilirsiniz acaba stres yönetimi ve strese karşı duyarlılığı çünkü en çok saç dökülmelerinin sebebi strestir.

saç dökülmesi ve kel olmak polisliğe engelmi

Saç, cilt hastalığı konusunda emniyet yönetmeliği neyi baz alıyor?

IX- CİLT HASTALIKLARI

Madde 3:  Hamilton klasifikasyonuna göre (Değişik ibare:RG-26/09/2007-26655) Tip 3 (dahil) ye kadar Androjenik alopesisi, olanlar öğrenciliğe kabul edilir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>