Askeri Konular

S300 Karadan Havaya Füze Sistemi Hakkında Bilgi

s300 rusya füzesi

 

S300 Rusya tarafından üretilen, kısa ve orta menzilde balistik füze gibi tehditleri yok eden bir karadan havaya hava savunma füzesidir. 2008 yılında uzun uğraşlarsounucu Rusya ile anlaşılıp bu silahı Türkiye de alıp Tsk’nın envanterine ekledi. Bu sistemin isabet orenı çok yüksek olduğu için dünyada çok popülerdir ve tüm ülkelerin bulundurmak istediği bir silah sistemidir. Yarı aktif güdümlü radar sistemiyle çalışmaktadır.

145 kg’lı parça tesirli bir savaş başlığına sahiptir. 400 km ‘lik bir daire diliminde kuş bile uçurtmaz. 7 metre uzunluğundadır ve yaklaşık 1.5 ton ağırlığa sahiptir. Rusya’nın yanı sıra Ermenistan, Belarus, Çin, Bulgaristan, Yunanistan, Çekoslovakla, Suriye, Hindistan ve İran tarafından kullanılmaktadır. Her bir bataryanın fiyatı 150 milyon doları bulmaktadır. Ayrıca Rusya bu sistemin bir üst modeli olan S400’lerin yapımını da tamamlamak için büyük uğraşlar veriyor.

s300 tsk

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>