Askeri Konular

RPG-32 Antitank Roketatar Silahı

rpg-32 rus roketi

 

Rusya, Ürdün ortak yapımı olan bu Roketatar silahı Rusya, Ürdün, Brezilya, Meksika ve Lübnan tarafından kullanılmaktadır.2008’de kullanıma girmiştir.Yüksüz olarak 3 kilogram ağırlığa sahip olan bu silah geliştirilmeye devam ediliyor. Ayrıca güdüm özelliği de vardır. 105 mm roket yüklendiğindeyse ağırlığı yaklaşık 10 kg ye kadar çıkabilmektedir. 700 metre etkili menzili vardır ve roketin namludan çıkış hızı ise 140 metre/ saniyedir.

Özellikle daha önce ürettiği diğer Rpg serisi roketlerde bu işte ne kadar iyi ve tecrübeli olduğunu gösteren Rusya bu konuda yine çok iddialı görünüyor. Zırhlı personel taşıyıcısı, tank,helikopter ve askeri hedefleri yok etmede çok etkili bir silah olduğu bilinmektedir. Güdümlü olması ise kullanıcıya büyük bir avantaj ve isabet gücü kazandırıyor.

 

RPG-32 ATIŞ TESTLERİ:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>