Program, Yazılım, Donanım

Realtek High Definition Ses Kartı Problem ve Çözümleri

realtek high definition ses driveri

Merhabalar değerli duslerkulup.com okuyucularımız, Realtek High Definition ses kartı bilgisayarlarda hoparlör yoluyla ses alınabilmeyi sağlar. Ses kartı olmazsa veya ses kartı driverleri doğru yüklenmezse problem yaşayabilirsiniz. Realtek High Definition ses kartı modelidir aslında. Piyasada çok fazla ses kartları bulunmaktadır. Bu doğrultuda ses kartları köprü görür. Hoparlör gördüğünüz gibi sadece bir unsur. Fakat o sesi yansıtabilmesi için gerekli donanımsal ve yazılımsal işlemlerin açık olmasını sağlamalısınız. Realtek High Definition’da ses kartı olarak önemi hassasiyeti büyüktür. Bizlerde sizlere ses kartlarınızda yaşadığınız, yaşayacağınız teknik problemleri kesin çözüme kavuşturacağız. 

realtek ses kartı problemi ve çözümü

Driverlerinizi kendi resmi sitesinden indirerek güncel sürümüyle beraber kurabilirsiniz. Bu sayede güncel niteliğe sahip güncel driveriniz sayesinde ses probleminizi çözmüş olacaksınız. Sisteminizde 2 adet Ses Driver sürücüsü olmasıda problem yaşamanızda önemli etken olacaktır. Yani 2 adet ses kartı takılıysa çakışma yapacaktır ve problem yaşamanız daha belirgin olacaktır. Diğer bir olasılık ise elinizde hiç ses kartı olmayabilir. Yani hiçbir ses kartına sahip olmayabilirsiniz. Byu sebeple problem yaşamanızda gayet doğal. Bu problem açısından Microsoft UAA Bus Driver probleminin çözümünede katkıda bulunmuş olacaksınız.

Realtek High Definition Ses Kartı Problem ve Çözümleri

-Öncelikle aygıt yöneticisine girip sürücü kontrolü yapmalısınız. Sürücünüzün bu açıdan güncel olup olmadığını, yüklü olup olmadığını inceleyin. 

Problem çözülmediyse

-Bilgisayarınız kapatın ve tekrar açın.

-Sisteminizi yeniden başlattığınız zaman güvenli kipte açın. Bunun için sürekli F8 tuşuna basmalısınız. 
ses kartı problemi ve çözümü
-Karşınıza gelen ekrandan “Aygıt Yöneticisi”ne “Sistem Aygıtlarından” ,”Microsoft UAA Audio device” bölümünü “Disable” yapın.

“Exit and Save” yaparak sistemden çıkın.

-Bilgisayarınız yeniden başlatılacak. Tekrar F8 tuşuna basın. “Microsoft UAA Audio device” bölümünü “Uninstall” yapın. Bu işlem “Microsoft UAA Audio device” devre dışı bırakması içindir.

“Exit and Save” yaptıktan sonra sistemini Reboot edin ve Windows’u Normal oalrak başlatın.

Bilgisayarınız açıldıktan sonra yeni donanım bulunduğuna dair bir bildirim çıkması gerekiyor. Bu doğrultuda probleminiz çözümlenmiş demektir. 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>