Askeri Konular

Psikolojik Savaş Hakkında Bilgi

psikolojik harp

 

Sevgili Düşler Kulüp okuyucuları bugün size çok önemli bir konudan bahsedeceğiz. Belirlenen hedeflere, düşmanlara ve rakip topluluklara yönelik olan görünürde aslında olmayan ama varlığını örtülü bir biçimde sürdüren yeni yüzyılın ve geçmiş yüzyıllarının vazgeçilmez harp tekniklerinden biridir. Hedef fark etmeden yorulur, yıpranır ve çöker. Bu yöntemle büyük kitleleri kontrol altına alabilir ya da onları istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde çeşitli amaçlarla her zaman kullanılan bu yöntemin etkinliği kanıtlanmıştır. Psikolojik savaşta hedef daima bilinçaltıdır. Bu yüzden üst bilinç çoğunlukla bunun farkına bile varmaz. Sadece istisna olarak farkındalığı yüksek insanlar varabilir. Tabi onlar da her zaman değil.

Bu yöntemde en çok görsel öğeler kullanılmaktadır. Bu görsel ögeler sinema, medya, Tv dünyası, internet ve kitaplar başlıca kullanılan gruplardır. Hatta dünyanın en büyük İstihbarat birimlerinin bu alanlara ait aracı işletmelere sahip olduğunu ve bunları amaçları doğrultusunda kullandığı bilinmektedir. Özellikle büyük bütçeli filmler yaparak insanları toplu bir şekilde etkilemek ve yönlendirmek onların uzmanlık alanlarıdırlar. Örneğin; Hollywood filmlerinin birçok yerinde bunlar tespit edilmiş olup bunlara dair hiçbir karşı açıklama da yapılmamıştır.

Tabi bu yöntemleri kullananlar sadece haber alma örgütleri değil aynı zamanda kapitalist şirketler ve mason gruplar tarafından da kullanıldığı söylenmektedir. Ayrıca bu bilgi kesin olmamakla birlikte bazı Hristiyan grupların da diğer dinlere mensup insanlar üzerinde kullanıp onları Hristiyanlaştırma çabalarının olduğu dedikoduları sürekli ortalıkta dolaşmaktadır.  Bu yöntemlerle Abd gibi bazı devletler kendilerinin dünya gücü yerini sağlamlaştırdığını ve kitlelere yenilmez olduklarını ikna etmeleri gibi bir algıyı insanlara empoze ettikleri görülmektedir. Ayrıca Amerika 11 eylül saldırılarının ardından sürekli terör odaklı filmler çektirerek kendi toplumuna karşı sürekli olarak Müslümanlar teröristtir ve onlarla sürekli mücadele etmeliyiz ce bu noktada siz de bize destek vermelisiniz mesajı vererek kendi halkından maddi ve manevi destek topluyor. Sinema sektörünü yanı sıra ısmarlama kitap siparişleri de oluyor. Kendi vermek istediği mesajı profesyonel bir çalışma sonucu dünyaca ünlü yazarlara para karşılığı yazdıran kesimler de edebiyat dünyasını bu şekilde kullanabilmektedir. Bu savaş tekniği özellikle bilinç altını hedeflemektedir; çünkü buraya yerleşen veriler ölünceye dek silinmiyor ve aynı veriler sürekli biriktiğinde artık bilinç üstüne çıkıp davranışlarını ve kişiliğinizi etkilemeye başlıyor. Böylece sizi onların istediği forma sokuyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus bireyin kendisinde başlayıp en ileri derecede milletini düşünen devlere kadar gitmektedir. Birey uyanık olup her şeye doğruymuş gibi değil de burada bir kumpas olabilir düşüncesiyle yaklaşmalı ki bu bizi sakın paranoyak yapmasın aksine biraz onların hiçbir zaman ulaşamayacağı bir gücü kullanın yani gönlünüzü. kime güvenip güvenemeyeceğiniz en iyi o size gösterir. Devlet düzeyinde ise devletin bunlara karşı bir birim oluşturup ülkesine giren çıkanlara karşı bir filtre göre görmesi gerekmektedir.

 

bilinç altı savaşları

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>