Prompter Nedir? Hangi Amaçla Ne Şekilde Kullanılır?

moGYW8 Prompter Nedir? Hangi Amaçla Ne Şekilde Kullanılır?
Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere prompterler hakkında bilgi paylaşacağım. Dil bakımından kelime anlamı yabancıdır. Spikerler, siyasiler, konuşmacılar ve daha fazlası bu elektronik teknolojiyi kullanırlar. Birçok lider başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu sistemi kullanırlar. Kullanmak noktasında işin ehli olunmasında fayda vardır. Pratik ve tatbikli olunmazsa çok hata yapılabilir.

Prompter Nedir?

Türkçe’de elektronik suflör anlamına gelmektedir. Yani elektronik olarak yansıtıcı manasına gelir. Yayın sırasında veya mitinglerde konuşmacı ya da haber spikerinin görebileceği fakat izleyicileri rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilir. Spikerler için kamera karşısında mitinglerde toplanan kişileri görebileceği şekilde toplantı ve seminerlerde Prompter televizyon şeklinde yer alır.

Hangi Amaçla Ne Şekilde Kullanılır?

Prompter, haber kanallarının vazgeçilmez bir teknolojik aracıdır. Çünkü canlı yayın sırasında yapılabilecek olası hataların önüne geçer. Ulusal yayın yapan birçok kanal bu prompteri kullanırlar. Prompter kullanan sunucu ya da haber spikeri izleyiciye bakarak jest ve mimiklerini ayarlamalı ve izleyiciye prompter kullandığını hissettirmemelidir.

EDVa4z Prompter Nedir? Hangi Amaçla Ne Şekilde Kullanılır?

Prompter Ne Şekilde Kullanılır?

Porompter elektronik bir slayt makinesidir. Yapılacak olan konuşma metni cihaza aktarılır ve konuşmacının akışına göre yönlendirilir. Prompter kullanmaya başlanmadan önce aktarılacak olan metin kontrol edilmeli hatalar düzeltilmelidir. Aksi taktirde konuşmacı akıcı konuşma esnasında hataları fark edemeyebilir ve ortaya kötü durumlar çıkabilir.

Prompter Nelerden Oluşur?

Prompter elektronik cihazı, kamera, gölgelik, sufle monitörü, ışın yayıcı cam, çekim görüntüleri ve sufle metninden oluşur.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>