POMEM İle PMYO Arasındaki Farklar Hakkında Net Bilgiler

2017 polis maas zamlari ile ilgili son dakika gelismeler 1483520425 9245 POMEM İle PMYO Arasındaki Farklar Hakkında Net Bilgiler

Merhabalar sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere Pomem veya Pmyo’ya girmek isteyipte arasındaki farkları bilmeyen, maaş farklılıklarını bilmeyen kişiler için yararlı nitelikte olacak bilgiler paylaşacağım. Pmyo lise mezunu veya lise 4. sınıfta okuyor ve mezun olacak şekilde öğrenci olunmalıdır, herhangi bir önlisans bölümünden mezun olunmalıdır. T.C vatandaşı olmak ilk şarttır. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) kapsamında herhangi bir puan türü üzerinden EGM’nin belirlediği taban puana sahip olmak gerekir. Bayanlar için 1,62 ve erkekler için ise en az 1,67 olmak, Sağlık şartlarını taşımak, Alkol, uyuşturucu gibi zararlı maddeler yüzünden tedavi görmemiş olmak, Kamu haklarını kullanmaktan mahrum bulunmamak, Güvenlik araştırmasından olumlu çıkmak, Silah taşımaya ve silah kullanımına engeli bulunmamak gerekmektedir. Eğitim süreleri 2 yıldır.

Pomem adayları ise herhangi bir 4 yıllık lisans bölümünden mezun olmuş, mezun olacak durumda olunması gerekir. Kpss puan türü “P3” olup taban puanlar 60-70 arasındadır. Boy ve kilo endekslerinden geçen adaylar fiziksel teste tabi olurlar. Başarılı olanlar sözlü ve yazılı mülakata tutulurlar. Sonuçta tüm bu ortalamalarınız alınır ve yerleşme sıranız asil ve yedek olarak açıklanır. 30 yaşından gün almamış olmak şartı vardır. Eğitim süreleri 6 ay kadardır. Maaş anlamında pmyo mezunlarının alacakları ücret pomem öğrencileri kadar olmayacaktır.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>