Askeri Konular

Polisler Hangi Mesai, Vardiya Saatlerine Göre Çalışırlar?

polislerin haftalık çalışma saatleri

Dünyanın en zor mesleklerinden birisidir. Koruma, güvenlik, stresli bir iştir. Mesai saati kavramı çok fazla yoktur. Ne zaman nerede saat kaçta görev verilirse orada olmak zorundadır. Amirinizin vardiya direktifi doğrultusuna uymanız gerekecektir. Pomem veya pmyo mezunu olabilirsiniz. Ek görevler çıkabilir. Bu sebeple çalışma saatleri ve günleri tam anlamıyla belli olmayabiliyor.

8/24 vardiyasında çalışan polisler: 8 saat çalışıp 24 saat dinlenirler.

12/24 vardiyasında çalışan polisler: Günün 12 saati çalışıp 24 saati mola yaparlar.

8/17  vardiyasında çalışan polisler: Genel itibariyle yüzde otuza yakın bir kesim bu vardiyadadır.

Bu tür vardiya sisteminde bulunanların çalışma saatleri değişkenlik göstermektedir. Tabiki her hafta 2 gün izin yapmayı beklemeyin. Görevlerdeki başarılar, yapılan operasyonlar v.s alınacak ek göstergeleri artıracaktır. Ek mesailer sebebiylede yorucu ve tempolu görevler gerçekleştirilmiş oluyor.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>