PMYO Mezunları PAEM’e Geçiş Yapıp Komiser Yardımcısı Nasıl Olur?

%name PMYO Mezunları PAEMe Geçiş Yapıp Komiser Yardımcısı Nasıl Olur?

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) mezunları önlisans, 2 yıllık mezunlardır. Paem’e geçiş yapabilmek için lise mezunu olmak gerekmektedir. 4 yıllık bölümlerin herhangi birisinden mezun olarak PAEM’e geçiş yapmalarının önü açıktır. PAEM üzerinden komiser yardımcısı olarak geçiş yaparlar. Komiser yardımcılığı herkes için emniyet kurumda üst kademelere yükselebilmenin ön ayaklarıdır. Mutlaka okumayı düşündüğünüz bir yer varsa PAEM tavsiyemizdir. Tabiki komiser yardımıcısı olmak için pmyo mezunu olma şartı yoktur. Belirtmiş olduğumuz gibi normal bir lisans mezunu olarakta Polis Amirleri Eğitim Merkezine katılabilirsiniz. Emniyet müdürü, emniyet daire başkanı, komiser, komiser yardımıcı gibi vasıflara geçmek isterseniz veya bu mesleklerde görev almak istiyorsanız geçiş aşamasıdır diyebiliriz.

-Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamanız,

-Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, bayanlarda 162 cm olacaktır.Beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmanız
5d42ab37ae298b25c5225458 PMYO Mezunları PAEMe Geçiş Yapıp Komiser Yardımcısı Nasıl Olur?

-Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi itibarıyla bir siyasî partiye veya siyasî parti kollarına üye bulunmamak,

-Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

-Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gibi bazı önemli kriterlere sahip olmanız şarttır.  

Sınav başvuruları ücretli olup, www.pa.edu.tr adresi üzerinden başvuru tarihleri başladığından gerçekleştirebilirsiniz.

Summary
%name PMYO Mezunları PAEMe Geçiş Yapıp Komiser Yardımcısı Nasıl Olur?
Article Name
PMYO Mezunları PAEM'e Geçiş Yapıp Komiser Yardımcısı Nasıl Olur?
Description
Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) mezunları önlisans, 2 yıllık mezunlardır. Paem'e geçiş yapabilmek için lise mezunu olmak gerekmektedir. 4 yıllık bölümlerin herhangi birisinden mezun olarak PAEM'e geçiş yapmalarının önü açıktır. PAEM üzerinden komiser yardımcısı olarak geçiş yaparlar.
Author
Publisher Name
DUSLERKULUP
Publisher Logo
   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>