Askeri Konular

PMYO Mezunları PAEM’e Geçiş Yapıp Komiser Yardımcısı Nasıl Olur?

pmyo mezunları paem komiser geçişleri nasıl yapılır

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) mezunları önlisans, 2 yıllık mezunlardır. Paem’e geçiş yapabilmek için lise mezunu olmak gerekmektedir. 4 yıllık bölümlerin herhangi birisinden mezun olarak PAEM’e geçiş yapmalarının önü açıktır. PAEM üzerinden komiser yardımcısı olarak geçiş yaparlar. Komiser yardımcılığı herkes için emniyet kurumda üst kademelere yükselebilmenin ön ayaklarıdır. Mutlaka okumayı düşündüğünüz bir yer varsa PAEM tavsiyemizdir. Tabiki komiser yardımıcısı olmak için pmyo mezunu olma şartı yoktur. Belirtmiş olduğumuz gibi normal bir lisans mezunu olarakta Polis Amirleri Eğitim Merkezine katılabilirsiniz. Emniyet müdürü, emniyet daire başkanı, komiser, komiser yardımıcı gibi vasıflara geçmek isterseniz veya bu mesleklerde görev almak istiyorsanız geçiş aşamasıdır diyebiliriz.

-Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamanız,

-Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, bayanlarda 162 cm olacaktır.Beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmanız
direk komiser nasıl olunur

-Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi itibarıyla bir siyasî partiye veya siyasî parti kollarına üye bulunmamak,

-Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

-Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gibi bazı önemli kriterlere sahip olmanız şarttır.  

Sınav başvuruları ücretli olup, www.pa.edu.tr adresi üzerinden başvuru tarihleri başladığından gerçekleştirebilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>