Spor Dünyası

Pentatlon Sporu Hakkında Merak Edilen Önemli Bilgiler

pentatlon sporu hakkında önemli bilgiler

Sevgili duslerkulup.com takipçilerimiz, bugün beraber modern pentatlon sporunu inceleyeceğiz. Pentatlon sporu köken olarak antik Yunanistan’da beş ayrı daldaki yarışlardan oluşan uzun atlama, cirit atma, disk atma, koşu ve finalde güreş yapılan bir spordu.

modern pentatlon sporu hakkında bilgi

Yakın zamanda ise geliştirilip modern pentatlon olarak; yüzme, atıcılık, binicilik, eskrim ve moto kros yarışları olarak yapılmaktadır. Fakat modern pentatlon atletizm ile tamamen bağımsızdır ve alakasızdır. Modern Pentatlon eğitici bir spordur.

pentatlon sporu nasıl yapılır

Fiziksel, zihinsel ve zeka geliştirici bir spordur. Fakat pentatloncu olan bir sporcuyu hiçbir zaman yüzücü, atıcı, binici, eskrimci olarak değerlendiremezsiniz. Çünkü 5 branşta uğraş verdiği için tek alanda uzmanlaşmamıştır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>