Ödem Rahatsızlıkları İçin İyileştirici Bitki Çayları

maydanoz cayi Ödem Rahatsızlıkları İçin İyileştirici Bitki Çayları

Değerli düşler kulüp okuyucularımız bugün sizlere halk arasında vücudun su tutması olarak bilinen ödem hakkında konuşacağız. El, kol, bilek, bacak ve ayaklarda görülen ve vücudun geneline yayılan ödem genetik, fiziksel aktivite eksikliği, aşırı tuzlu beslenme, ameliyat, hamilelik, şeker hastalığı, adet dönemi, menopoz, bazı ilaçlar ve kötü beslenme gibi sebeplerle görülebilmektedir. Öncelikle tedavisi olarak mutlaka uzman hekim desteği almalısınız. Tıbbi destek almadan asla bitki çaylarına yönelmeyin. Çünkü her hastalığın başka bir sebebi olabilir. Ödem söktürücü bitki çayları ile vücutta biriken fazla sıvılardan kurtulabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi bunun ana temel sebebini öğrenmeye çalışmalısınız. Tuzu sofranızdan azaltmaya özen gösterin. Alkol ve sigarayı kullanıyorsanız bunlarıda çıkarmalısınız hayatınızdan. Kızartmalardan da uzak durmaya çalışın.

Maydanoz çayı: İdrar söktürücü etkisi ile bilinir. Antioksidan etkisiyle vücudu temizler ve kolesterolü düşürücü etkisi vardır. 1 bardak maydanoz çayını 2 çay kaşığı kurutulmuş maydanoz veya 4-5 sap taze maydanoz yapraklarından hazırlayabilirsiniz.

ekinezya cayi Ödem Rahatsızlıkları İçin İyileştirici Bitki Çayları

Karahindiba çayı: Özellikle iltihaplı hastalıklarda iltihabı azaltmak için önerilir. Ödem sökücü etkisinin yanı sıra iyi bir antioksidandır ve yaşlanmanın ciltte görülen etkilerini geciktirmeye yardımcı olur.

Ekinezya çayı: Maydanoz ve karahindiba çayına oranla idrar söktürücü etkisi daha azdır ancak özellikle bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu kış aylarında vücudu güçlendirerek hastalıklara karşı korur ve nezle, grip gibi hastalıkların daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>