Cep Telefonu ve Teknoloji

Numara Taşıma Sonrası Kalan Bakiyenin İadesi Nasıl Alınır?

numara taşıma sonrası kalan bakiyeyi öğrenme

Merhabalar sevgili düşler kulübü okuyucularımız, bugün sizlere numara taşıma işlemi yapan kullanıcıların akıllarına takılan önemli bir soruya detaylıca cevap vereceğiz. Numara taşıma işlemleri çıktıktan sonra cep telefon kullanıcıları oldukça rahatladılar. Telefonlarını kapatmadan numaralarını istedikleri operatörlere diledikleri zaman taşıyabiliyorlar. Bu avantaj sayesinde memnun olmadıkları operatörlerden ayrılabiliyorlar numaralarınıda saklı tutarak. Taahütü olan aboneler için ya taahüt farkını ödeyerek yada taahütleri bitmiş iseler eğer onlarda geçebiliyorlar. Faturasız kullanıcılar ise numaralarını taşımak için diğer bir operatöre kimlik fotokobisi ile başvurdukları takdirde şahsen geçiş işlemlerini başlatabiliyorlar. Peki akıllara takılan soru şu: Numaralarını taşıyan aboneler geçiş işlemleri tamamlandıktan sonra eski operatörlerinde kalan TL bakiyesinin iadesini alabilirlermi. Nasıl iade talebinde bulunabilirler.

Turkcell abonelerini numaralarını başka bir operatöre taşıdıysalar eğer ve turkcellde kalan bakiyelerinin iadelerini istiyorsalar çok zor işlemlerle karşılaşmamaktalar.

İade talebi için aşağıdaki
http://www.turkcell.com.tr/tr/musteri-iade-sorgulama

İade sorgulaması hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkten faydalanabilirler.
http://www.turkcell.com.tr/tr/dinamik-nakit-iade

Türk telekom (avea) operatöründen eğer eski bakiyenizin iadesini talep ediyorsanız aşağıdaki linkle tıklayarak türk telekomun resmi sitesine girip numaranızı, tc kimlik numaranızı ve irtibat numaranızı doldurup gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır.

https://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=bakiyeIade

Vodafone operatöründen eğer eski bakiyenizin iadesini talep edecekseniz vodafone bayisine giderek evraklarla başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruya giderken abonelerin TL iadesi için yanında bulundurması zorunlu bilgi ve evraklar şunlardır:
-Hat sahibine ait nüfus cüzdanı fotokopisi
-Hat sahibine ait – hesap no / kredi kartı numarası ve IBAN* no ,Banka adı, şube ili /adı/ kodu gereklidir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 2 farklı vodafone cep merkezine gittm ikiside inrenet den başvuru yapmamı soylediler biz veremeyiz diyorlar alakası yok siteye giriyorum burda da vodafone baisinden alabileceğim yazıyor ne kadar sacma o ona atıyor bursaı bayi diyor suç kimde… ne yorum yazmamı istiyorsunuz.

    1. Vodafone kendi resmi sitesinde de bu şekilde olduğu için malesef alternatif yol yoktur. Yetkili bayilere giderek yapabilirsiniz. Yetkili bayiler için müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>