Eğitim Dünyası

Nükleer Atıklar Hakkında Yanlış Bilinen Bilgiler

nükleer atıklar hakkında yanlış bilgiler

Merhabalar değerli takipçilerimiz, Nükleer santraller dünyada geliştikçe atıklarda artıyor. Nükleer atıkların nereye atıldığı nerelerde toplandığına dair detaylı bilgiler bulunmamakta. Bizlerde sizlere nükleer atıklar hakkında yanlış bilinen bilgiler hakkında bilgiler vereceğiz. Nükleer atıklarla mühendisler nasıl başa çıkıyor buna çözüm bulmalıyız diye düşünüyorlar. Nükleer atıkların atık olarak kalması oldukça kayıp bir durumdur. Nükleer atıklar geri dönüşüme alınması gerekiyor. Bu atığı taşımak oldukça zararlı ve çevreye önemli etkileri vardır. Özellikle Plütonyum, dünyadaki en tehlikeli maddedir. İlerleyen yıllarda nükleer atıklar on binlerce yıl bekleyebilir. Bu açıkça görülmemiş ve gelecek nesillere karşı büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Tehdidi yüksek ve kanserlerin çok olduğu ölümcül vakaların arttığı yıllara girmiş olacağız. Nükleer atıkların ekonomik boyutları oldukça yüksektir. Ya hesaplanmıyor yada hesaplanmak istenmiyor.nükleer atıklar hakkında yanlış bilgiler nelerdir

Nükleer Atıkları Toprağa Gömerek Yok Etmeliyiz Doğru Mu Yanlış Mı?

İnsan yapımı radyasyon, doğal radyasyondan farklıdır. Bu sebeple bu radyoaktiviteler oldukça zararlı sonuçlar ortaya koyuyor. Reaktör işlemleri sonunda ortaya çıkan yüksek enerjili, sıcak ve yüksek ışınıma sahip radyoaktif atıkların tümü yüksek dereceli radyoaktiflerdir. Bunlara örnek verecek olur ise; reaktör kabı, kullanılan yakıt çubukları, reaktör ile ısı eşanjörü arasında kullanılan iletim boruları, ısı eşanjörü, 1. konturun bakımı sırasında kullanılan malzemeler. Nükleer atıkların depolanması dahi ilerleyen süreçlerde büyük patlamalar ve sera gaz etkilerine sebep olabilir. Gelecek nesillerin yokolmasına sebep dahi olabilir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>