Yemek ve İçecek

Muska Şeklinde Lahana Sarmasının Tarifi

muska şeklinde lahana dolması

Lahanayı kök kısmında bıçakla kesin, itina ile yaprakları tek tek ayıklayın. 15 tane yaprak yeterli oluyor lahanayı yıkadıktan sonra kaynar suda 3 er tane olmak üzere 3-4 dakika haşlayın. tüm lahanaları haşladıktan sonra süzüp soğumaya bırakın. çok haşlanmamalı, pişerken dağılabilir.

İç harcı için:

Soğanı yarım su bardağı yağda öldürün, salçaları ekleyn, sonra domates rendesi ekleyip kavurun. sonra bulgur ve pirinci ekleyin, yarım bardak su ekleyin, suyunu çekerken baharatları katın, maydonoz dereotu ekleyip tuzunu atıp aldını kapatım güzelce karıştırın.lahanaların düz zemine serip damarlı kısmı bıçakla kesin, şeritler halinde kesip muska şekli verin.tencerin tabanına işe yaramaz lahana veya damarlı kısımları serin, sonra sarmaları yerleştirin.ayrı bir kapta sıvıyağda azıcık nane yakın, hemen ardından domates rendesi koyun, sıcak su ekleyip tuzda ekleyip karıştırıp aldını kapatalım. tenceredeki sarmaların üzerine dökün ve bir kapla üzerini kapatın, tencerin kapağını kapatıp mum ateşinde pişirin.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>