Eğitim Dünyası

Mühendislik Öğrencileri Kendilerini Nasıl Geliştirebilirler?

mühendislik bölümünde okuyan öğrenciler

Sevgili duslerkulup.com okuyucularım, bu yazımız mühendislik okuyan öğrenciler için kendilerini geliştirmelerinde katkıda bulunacaktır.  Mühendislik kelimesinin latince kökenine inersek yenilik, üretme, yetenekli kişi anlamına gelir. Herkesten farklı olan kişi anlamına gelmektedir. Mühendisler kendilerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda sorguya çekmeleri gerekmektedir kendilerini. Hazırlık öğrencileri kendilerini henüz mühendis adayı olarak görmemektedirler. 1. sınıfta okuyanlar ise henüz işin başında olduklarını düşünürler. 2. sınıfa geçen öğrenciler arasında teknik bakımdan istekli olanlar kendilerini yavaş yavaş ortaya koymaya başlarlar. 3. sınıfa geçen öğrenciler ise teknik derslerin zorluğundan şikayet ederler. 4. sınıfta olan mühendis adayı ise artık gerçekçi olarak olaya bakar ve kendisini sıkıntılar içerisinde bulur. Aslında daha 1. sınıftayken bir plan, program dahilinde hedef belirlenmiş olsaydı, bu sıkıntılar hiç yaşanmayabilirdi. 

mühendislik okuyan öğrenciler kendilerini nasıl geliştirirler

Kendinizi geliştirmek için ilk olarak idealiniz olacak. Sektörü iyi bileceksiniz. Doğru bilgiye ulaşmayı hedef edinecek ve çok çalışacaksınız. Mühendis öğrencilerinin öğrenemiyorum gibi bir bahanesi kesinlikle olamaz. Mühendislik okuyan öğrenciler kendilerini, mesleki ve teknik gelişim açısından, iş hayatına hazırlık ve sektör konusunda geliştirmelidir. Bilimsel verilerden ve araştırmaktan oldukça faydalanmalıdır. Uygulamaya ağırlık vermek kişisel gelişmesinde fayda sağlayacaktır. Bunların yanında şef konumunda olacağı için liderlik ve sorumluluk sahibi olma özelliklerini geliştirmesi gerekmektedir. Daha mezun olmadan birtakım iş imkanlarıyla gerekirse part time işlerle uğraşıp iş hayatına erken atılmak sizin için mükemmel tecrübe olacaktır. İnanç, iman ve azimin birleşmesiyle yapılamıyacak hiçbirşey yoktur. Başarılı olmanız dileğiyle 🙂

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>