Askeri Konular

MP5K Hafif Makinalı Tüfek

mp5 hafif makinalı

MP5K Hafif Makineli Tüfek

Alman Heckler & Koch silah firması tarafından üretilen MP5 serisinin son versiyonu olan MP5K hafif makinalı tüfek oldukça kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Yakın muharebenin vazgeçilmezlerinden olan bu silah yaklaşık 2.5 kg ağırlığındadır. Özellikle özel operasyonlarda sıkça kullanılan bu silah Türkiye, Japonya, ABD, Arjantin, Bulgaristan ve Brezilya’da bolca bulunmaktadır.

Tekli atış, üçlü atış ve tam otomatik şeklinde 3 atış modu bulunan tüfek özellikle tekli ve üçlü atış modlarındaki isabet oranlarıyla göz doldurmaktadır. 150 metreye kadar etkili bir şekilde atış yapma özelliğine sahip bu tüfek Türkiye’de polis, jandarma ve Türk silahlı kuvvetlerinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Susturucu gibi çeşitli ekipmanlar da takılabilen silah bu ekipmanlar sayesinden çok daha kullanışlı hale gelebiliyor.

 

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>