Bitkiler ve Hayvanlar

Melez Hayvan Zebrat Hakkında Bilgi

at ile zebranın yavrusu

Zebrat – At ve Zebranın Çiftleşmesi İle Ortaya Çıkan Hayvan Bilgileri ve Resimleri

Evet yanlış okumadınız bilim adamları sonunda at ve zebrayıda çiftleştirdiler.
Zebra ve atın çiftleşmesi yeni bir hayvan türünü ortaya çıkardı; İşte size yeni bir tür Zebrat..

Ormanda gezen at, bir zebrayla çiftleşince ortaya bu tür çıktı. Görenler kendini şaşırmaktan alamıyor.
Özgür dolaştığı gün bir zebrayla çiftleşen atın yavrusu iki cinsin karışımı olan zebrat görenleri hayrete düşürdü.

Almanya ve Hollanda sınırı yakınlarında bulunan ?Schloss Holte Stukenbrock? safari parkını ziyaret edenler gözlerine inanamıyor. Bir dişi at ve erkek zebranın çiftleşmesi sonucu dünyaya gelen genetik harikası ?Eclyse? isimli ?zebrat? ziyaretçilerin gözdesi oldu. Her iki türün de genetik özelliklerini taşıyan 1 yaşındaki Ecylse?in sadece boyun ve bel bölgesinde uzun siyah zebra çizgileri var, vücudunun geri kalanı ise bembeyaz.

Udo Richter adlı yetkili konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ?Ona uzaktan bakarak bile bir zebrayla atın karışımı olduğunu fark edebilirsiniz. Bir at gibi uysal fakat aynı zamanda da bir zebra gibi sinirli ve huysuz. Yani karakteri hem annesine hem de babasına benziyor?.

Zebra ile atın karışımı olan türünün tek örneği Zebrat, 1 yaşına bastı. Babası at, annesi zebra olan Eclyse isimli bu yavru, Almanya’nın Schloss Holte-Stukenbrock şehri Safariepark Hayvanat Bahçesi’nde doğumgününü kutladı.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>