Dinimiz İslam

Meleklerin Varlığınının Matematik İle Açıklanması

Sevgili duslerkulup okuyucuları bugün size çok büyük bir gerçeğin kanıtını matematik ile yapacağız. Yani meleklerin varlığını?Matematikten anlayanlar bilirler ki matematikte çok önemli bir konu vardır mantık?
Şimdi bizler mantık ile meleklerin var olup olmadığına bakcağız.Mantıkta 1 olduğunu 0 olmadığını temsil eder. Doğada  canlılar için 2 esas özellik vardır. Bunlar Akıl ve İradedir. Bu kıstasa göre mantıkta 4 seçenek belirir. Ya irade olacak akıl olmayacak ( 1 ve 0), ya akıl olacak irade olmayacak( 0 ve 1) , ya ikisi de olacak ( 1 ve 1) ya da ikisi de olmayacak ( 0 ve 0)

Şimdi bu 4 seçeneği ele alacak olursak her iki özelliğinde bulunduğu varlık insan olur. İkincisi iki özelliğin de bulunmadığı canlılara bitki örenek verilebilir; çünkü bitkide akıl ve irada yoktur. İradeye sahip olan; fakat aklı olmayan canlılara da hayvanları örnek verebiliriz; çünkü hayvanlar yaptıklarında özgürdürler fakat düşünerek yapmazlar. Son seçenek boş kalıyor gibi görünüyor ama aslında orayı dolduran bir canlı da var o da melekelrdir;İ çünkü melekler akıllı yaratıklardır ancak iradeye sahip değiller, doğrudan yaratıcının isteklerini yaparlar.İşte dinimizin farkını bir kez daha görmüş olduk.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>