Marmaris Dalış Turu

br0rQZ Marmaris Dalış Turu

Türkiye’nin en eşsiz, en berrak koylarına ve en zengin su altına sahip tatil beldelerinin başında Marmaris gelmektedir. Marmaris, birçok doğa harikası, konaklama tesislerindeki kalitesi, geve hayatındaki canlılığı ve de birçok tatil beldesine lokasyon olarak yakın bir konumda bulunması nediyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından en çok tercih edilen tatil beldesi olmaktadır. Mavi bayraklı birçok koyunun bulunması, eşsiz bir denize sahip olması nedeniyle dalış spoları ile ilgilenen tatilcilerinde en gözde tatil merkezlerinden biridir Marmaris. Sizler de tatillerinize farklı bir soluk getirmek istiyor, farklı deneyimler edinmek istiyorsanız, birçok aktivite içinde Marmaris Dalış Turu tam size göre olacak.

Dalış Turları

Deniz altındaki dünya ile de tanışmak istediğinizde, tatilinizde unutamayacağınız bir aktivite gerçekleştirmek istediğinizde ve tatil tercihiniz Marmaris olduğunda, mutlaka katılmanız gereken aktivitelerin başında dalış turları gelmektedir. Diğer tatil beldelerine oranla çok daha uygun fiyatlarda gerçekleştirebileceğiniz dalış fırsatlarından mutlaka sizler de yararlanmalısınız. Profesyonel bir ekip tarafından gerçekleşecek dalışlarınız en fazla 5 kişilik gruplar şeklinde olacaktır. Üstelik dalış yapmayacak ancak yine de yanınızda bulunmasını istediğiniz kişiler için de sadece yarı ücret ödemeniz yeterli olacak.

Tüplü Dalış Turu

Marmaris’te katılacağınız tüplü dalış turları; sabah saat 9.30’da başlar ve akşam saat 17.00’de sona erer. Dalış süresi 20 dakikadır ve çift dalış şeklinde dalış yapılır. Tur kapsamı sadece dalıştan da ibaret değildir. Gidilen muhteşem koylarda, katılımcılara 45 dakikalık yüzme süresi de verilmektedir. Önceden herhangi bir şekilde dalış yapmamış kişiler için dalış öncesinde, profesyonel eğitmenler tarafından yarım saatlik bir ön eğitim programı uygulanır. Ardından katılımcılar 5’er kişilk gruplara bölünerek dalışlar gerçekleştirilir. Daha önce dalış yapmamış kişilerin endişe duymasına kesinlikle gerek yoktur. Çünkü dalış esnasında,  profesyonel dalış eğitmenleri de gruplarla birlikte dalmaktadır.

Marmaris Tüplü Dalışturuna çıkılan tekne kapasitesi 80 kişiliktir ancak ekipman ağırlıkları düşünülerek, tura en fazla 50 kişi kabul edilir. Dalış turlarında öğle yemeği hizmeti de mevcuttur. İki katlı teknenin alt katında öğle yemeğinin rahatlıkla yenmesi ve güneşlenmek istemeyen katılımcıların çok daha rahat etmesi için masalar ve de dalış ekipmanları yer alır. Üst katta ise güneşlenmek isteyen katılımcılar için yeterli sayıda şezlong ve güneş şemsiyeleri bulunmaktadır.

Dalış yapıldığı zaman profsyonel su altı kameraları ile sizlerin dalış yaptığı anlar fotoğraflanacak ve de videoya alınacaktır. Tur bittikten sonra eğer isterseniz, su altında kayda alınan ve fotoğraflanan anlarınızı DVD şeklinde ek bir ücret ödeyerek satın alabilirsiniz.

Tüplü dalış turları her yıl nisan ayında başlar ve ekiminin sonuna kadar devam eder. Bu aylar içinde her gün dalış turları düzenlenmektedir. Sizler de tatilinizde, su altı dünyasına da şahit olmak istiyorsanız, Marmaris’te yapılacak en güzel etkinliklerden biri olan dalış turlarına katılmalısınız.

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet