Askeri Konular

M-60T Sabra Ana Muharebe Tankı

m60T sabra modernize tank

 

M-60T Sabra İsrail tarafından Türkiye’ye ait olan 170 tane M-60A1 Tankının modernizasyonu sonucu oluşmuş olan bir ana muharebe tankıdır. Bu modernizasyon 2007 yılında tamamlandı ve hizmete girdi. Böyelce bu yeni tank 4 kişilik mürettebat taşıyabilen 450 km harekat menziline sahip çelik zırh kaplamalı yepyeni bir tanka dönüştü. Azami hızı 55 km/saat olan bu tank 59 ton boş ağırlığa sahiptir ve yepyeni silah sistemleri ile donatılmıştır. Özellikle eklenen silahlar Pkk terör örgütü ile mücadele göz önüne alınarak yapılmıştır.

Ayrıca bunların dışında termal kameralar eklenmiş. Türkiye o dönemde Yunanistan’ın Almanya’dan aldığı tanklara misilleme olarak bu hareketi yapmıştır. Böylece Trakyada Yunanistan’ın tank üstünlüğü sağlanamasının önüne gçmiştir. M-60 T Sabra tankının son halini şimdi bir de videodan izleyeylim

M-60T Sabra Tankı Vidyo:

 

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>